20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ ۰۹:۰۲:۱۰
کد مطلب:  1424168
همزمان با سالروز بمباران مدارس زینبیه و ثارالله میانه صورت گرفت؛
رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی و شهدای دانش آموز و لوح ثبت ملی مدارس زینبیه و و ثارالله شهرستان میانه

همزمان با سالروز بمباران مدارس زینبیه و ثارالله شهرستان میانه با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی،امام جمعه میانه،نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی،مدیرکل بنیاد شهید استان،معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش، معاون اداره کل گردشگری،معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه و سایر مسئولین استانی و شهرستانی از یادمان شهدای فرهنگی و شهدای زینبیه و ثارالله میانه و لوح ثبت ملی مدارس زینبیه و ثارالله رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش میانه، امام جمعه تبریز با حضور در ساختمان مدیریت آموزش و پرورش منطقه میانه از یادمان شهدای فرهنگی و شهدای دانش آموز زینبیه و ثارالله و لوح ثبت ملی مدارس زینبیه و ثارالله به عنوان میراث دفاع مقدس رونمایی کرد.

 

لازم به ذکر است مدارس دخترانه «زینبیه» و «ثارالله» شهرستان میانه به عنوان میراث دفاع مقدس به شماره ۹۹۲ مورخه ۹ دی ماه ۱۳۹۹ در فهرست آثار واجد ارزش تاریخی ـ فرهنگی به ثبت رسید.

این دو مدرسه بهمن سال ۶۵ بر اثر بمباران هواپیماهای رژیم بعثی صدام به خاک و خون کشیده شد و ۳8 دانش آموز بی گناه و بی دفاع، مظلومانه به شهادت رسیدند.

به اشتراک بگذارید :