21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ ۱۴:۳۸:۰۰
کد مطلب:  1423617
وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
شرایط کنونی موقعیت بسیار مهمی برای بروز خلاقیت، توانمندی و مسئولیت پذیری معلمان است

محسن حاجی میرزایی گفت: در زمان شروع ویروس کرونا فرصتی فراهم شده تا جامعه درک عمیق تر و روشن‌تری از معلمین داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آموزش و پرورش اصفهان در خصوص سفر به این استان و بازدید از فعالیت های آموزش و پرورش استان اصفهان، اظهار داشت: در ابتدای ورود به اصفهان به همراه معاونین وزارتخانه از مرکز تحقیقات معلمان بازدید کردم که مرکز مترقی و پیشرفته‌ای بود، دیدگاه های روشنی برای آموزش معلمان و تولید محتوا در این مرکز انجام می‌شود اقدامات این مرکز را بسیار ارزشمند می دانم.

 وی افزود: جلسه ای با ۵۰ نفر از معلمین منتخب استان اصفهان داشتم که بسیار مفید و قابل استفاده بود، همکاران دیدگاه‌های خود را بیان کردند و نکات و ملاحظات لازم هم به آن ها ارائه شد. پس از آن نیز در مراسم افتتاح مجتمع آموزشی دخترانه چهارباغ مدرسه شکرالله فرقدانی که خیرساز بود حضور داشتم و پس از بازدید از آن مدرسه متوجه شدم مدرسه‌ای باشکوه است چرا که از مقطع پیش دبستانی تا متوسطه دوم را شامل می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اقدامات خیرین بسیار ارزشمند است و معتقدم خیرین همیشه سهم مهمی در آموزش و پرورش داشتند و ما قدردان تلاش ها و زحمات آنها هستیم. در سفر به اصفهان جلسه‌ای نیز با شورای معاونین و روسای مناطق و نواحی استان اصفهان شد که همکاران دیدگاه‌های خود را مطرح کردند و در خصوص اولویت ها و ضرورت‌ها بحث و تبادل نظر شد.

عالی‌ترین مقام وزارت اضافه کرد: دیداری با آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان داشتم که گزارشی برای ایشان ارائه شد و  از رهنمودهای ایشان استفاده کردم. همچنین دیداری با پیشکسوتان و بزرگان آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد که همه از فرهنگیان خوشنام و باسابقه استان بودند و مواردی آموزنده در اختیار من قرار دادند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اقدامات معلمین در طول یکسال اخیر خاطر نشان کرد: معتقدم معلمین یک چنین موقعیتی طلایی را کمتر می‌توانند به دست آورند، شرایط کنونی و شیوع ویروس کرونا موقعیت بسیار مهمی برای بروز خلاقیت، توانمندی و مسئولیت‌پذیری معلمان است و در زمان حال و به دلیل همین برهم خوردن تمام مناسبات قبلی، باید راه جدیدی بسازیم و بپیماییم.


وی تاکید کرد: معلمین سربازان این راه جدید هستند و ایثارگری ها، فداکاری ها و خدمات با ارزشی در این دوران نشان دادند. در زمان شروع ویروس کرونا فرصتی فراهم شده تا مردم نقش معلم را بفهمد، با نقش معلم آشنا شوند و این روزها فرصتی طلایی است تا جامعه درک عمیق تر و روشن‌تری از معلمین داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: امیدوارم روزی که کرونا از بین ما رفت، مردم از معلمین در این سال کرونایی خاطره به یاد ماندنی داشته باشند و دانش‌آموزان نیز سالها بعد که در سمت‌های مختلف مشغول به کار شدند در هر پست و مقامی از این سال‌ و زحمات معلمین به نیکی یاد کنند. من دست تک تک معلمان را می‌بوسم و به همه آنها خداقوت می گویم.

به اشتراک بگذارید :