24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ ۱۱:۲۵:۳۶
کد مطلب:  1423489
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، میراث معنوی ایرانیان

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل به همراه رئیس اداره تربیت بدنی اداره کل و رییس آموزش وپرورش کهریزک به منظور راه اندازی و احداث سالن ورزش زورخانه ای در مدرسه خیر ساز رزاقی کهریزک بازدید بعمل آوردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عموی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، الهه حسن پور با اعلام این خبر گفت: با توجه به خالی بودن جایگاه ورزش زورخانه ای برای دانش آموزان به یاری خدا اولین سالن ورزش های زورخانه ای در منطقه کهریزک کلنگ زنی خواهد شد.

وی گفت: ورزش های زورخانه ای در شخصیت‌سازی دانش آموزان تأثیر فراوان دارد، ورزش وسیله کسب تجربه‌های پرارزشی است که دانش آموز در خلال آن از جهت احساسی، اجتماعی و روانی رشد می‌کنند و الگوهای رفتاری آنان شکل می‌گیرد. این الگوها در سراسر عمر او سرمشقی مفید برایش خواهد شد. دانش آموز به مدد الگوهای بی‌شمار و درهم پیچیده و ظریف زندگی آدمی را درمی‌یابد و آن را تجربه و تمرین می‌کند و رابطة میان این الگوها را می‌سنجد، تا آن‌ها را فرا گیرد، از آن‌جهت که ناگزیر است در سنین بزرگسالی با آن‌ها روبه‌رو شود و در جامعه زندگی کند

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای به عنوان میراث معنوی ایرانیان شناخته می‌شود که قدمت باستانی داشته و در تفکرات و عقاید تک تک مردم ایران جا خوش کرده است. با ظهور اسلام و رشد باورهای دینی، فرهنگ پهلوانی از میان داستان‌های باستانی شاهنامه بیرون آورده شد و در زورخانه‌ها با عنوان ورزش زورخانه ای به حیات خود ادامه داد.

وی هدف از راه اندازی این سالن را ایجاد نشاط ، روحیه پهلوانی، دلیری، مردانگی، سلحشوری و شهامت اخلاقی و تقویت انجمن ورزش دانش آموزی و توسعه ورزش زورخانه ای با توجه به فرهنگ آیین و سنت اصیل ایرانی بیان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :