3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ ۰۹:۳۴:۱۶
کد مطلب:  1423338
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران
درخشش قاری فرهنگی و دانش‌آموز شهرستان‌های استان تهران در جشنواره تلاوت‌های مجلسی کشور

معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه های علمیه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از درخشش قاری فرهنگی و دانش آموزی استان درجشنواره تلاوت‌های مجلسی کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت: استان عزیز ما به داشتن فرهنگیان و فرزندان فکور و افتخار آفرین و قرآنی که در دامن پر مهر خویش پرورانده مفتخر بوده است  و این بار  در جشنواره تلاوت‌ها ی مجلسی کشور جناب آقای مجتبی قدبیگی با کسب رتبه اول و دانش‌آموز آقای امید رضا پرنلو به عنوان پدیده این دوره از رقابت ها معرفی شدند.  

وی با اشاره به  نقش بسزای خانواده‌ها در انس بیشتر فرزندان به قرآن گفت: قرآن با فطرت بشریت آمیخته است لذا انسان هر قدر مقامش در حفظ و قرائت قرآن بالا برود به همان اندازه تواضعش نسبت به موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی، دینی و مذهبی بیشتر می‌شود.

 شایان ذکر است این جشنواره در رشته ترتیل و  با حضور بیش از 1200 نفر از قاریان برتر برگزار شد که در نهایت 15 نفر به مرحله فینال راه یافتند ، همچنین جناب آقای قدبیگی موفق به دریافت مجوز ضبط ترتیل کل قرآن کریم در سال 1400 و آقای پرنلو با ضبط 2 جزء از قرآن کریم در آلبوم ترتیل کل قرآن کریم جز قاریان مرتل برتر کشور معرفی شدند.

 

به اشتراک بگذارید :