21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ ۱۲:۲۵:۰۱
کد مطلب:  1422357
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
سوادآموزی نگرشی جدید به دنیای مهارت است

با حضور معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران آیین تجلیل از آموزش دهندگان و سوادآموزان منطقه پیشوا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی گفت: سوادآموزی به مثابه بالی برای پرواز به سوی آموختن و یاد گرفتن، آشنایی با مهارت‌ها و استفاده از آنها در زندگی و محرکی برای پویایی اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه سواد به معنی تغییر زندگی و نیاز جامعه ما و جامعه جهانی برای بسط و گسترش به سمت قله های علم و فن و آوری است، گفت:امروزه با‌سواد کسی است که با کسب دانش بتواند تغییر و تحول در زندگی خود ایجاد کند، ایجاد تغییر و تحول در زندگی، مهارت است و تغییر در زندگی هنر است.

معاون مدیرکل در نظر گرفتن  شرایط زمانی برای آموزش را بسیار مهم ارزیابی و چگونگی رفتار و برخورد هر فرد را نوعی مهارت دانست . افزود: دست اندرکاران و آموزش دهندگان دلسوز این منطقه  از نیروهای بسیار مستعد، توانمند و ساعی هستند و برگزاری همایش بزرگ تجلیل از آموزش دهندگان و سوادآموزان برتر از سوی مدیریت و مجموعه آموزش و پرورش شهرستان پیشوا کاری ارزشمند و بزرگ است کما اینکه خدمات شایان این عزیزان به رغم سختی‌ها و کمبودها، که با همت و دلسوزی و تلاش‌های مضاعف و مستمر، کارکردها و اقدامات شایسته‌ای برای گسترش سوادآموزی، جلب مشارکت همگانی و توسعه فرهنگی در شهر و  روستاهای این شهرستان  انجام داده‌اند بسیار ارزشمند است.

 

به اشتراک بگذارید :