20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۱۲:۵۸:۳۳
کد مطلب:  1421365
معرفی وزارت آموزش و پرورش به عنوان دستگاه برتر در برگزاری و گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس

در نهمین جلسه هیئت امنای بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس که به ریاست سرلشکر حسن باقری رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح برگزار شد وزارت آموزش و پرورش از میان دستگاه های لشکری و کشوری به عنوان دستگاه برگزیده در نکوداشت چهلمین سال دفاع مقدس است و توسعه و تحکیم فرهنگ ایثار و شهادت معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امورشاهد وایثارگران  علیرضا کاظمی، رییس ستاد مرکزی شاهد ومعاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش  با بیان این خبر افزود : وزارت آموزش و پرورش با هدف گرامیداشت چهلمین سال دفاع مقدس و صیانت از میراث گرانبهای شهدای گرانقدر اقدامات و برنامه‌های فرهنگی، ترویجی و تبیینی،مناسب و متفاوتی را درچند سال اخیر در دستور کار قرار داده است و موضوع نقش و جایگاه دفاع مقدس و چهار دهه مقاومت در رشد و بالندگی انقلاب اسلامی مصادف با چهلمین سال دفاع مقدس مورد توجه و اهتمام جدی قرار گرفته است.
 کاظمی به بیان بخشی از اقدامات انجام گرفته از جمله برگزاری اولین جشنواره  فرهنگی و هنری علمدار یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ،طرح ملی لاله های روشن (یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی) و توسعه و گسترش این فرهنگ و گهر بار در کتب درسی پرداخت و گفت : راهبردها و سیاست های فرهنگی و تربیتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در چهلمین سال دفاع مقدس طراحی و به مدارس ابلاغ شده است و زنگ مقاومت، ایثار و پیروزی در مدارس کشور در هفته دفاع مقدس نواخته شد.
 وی از تشکیل و راه‌اندازی صدها کانال و گروه در پیام رسان  شاد و بسترسازی در فضای مجازی خبر داد که با تولید و انتشار محتوای سیاسی و اجتماعی و گسترش و تحکیم فرهنگ ایثار مقاومت و مجاهدت می‌پردازند.
 علیرضا کاظمی در بخشی دیگر از سخنان خود اضافه کرد : در این مسیر ارزشمند از ظرفیت بی نظیر تربیتی تشکل‌ها و شوراهای دانش آموزی برای گفتمان سازی و جریان آفرینی برنامه‌ها اهتمام لازم به عمل آمده و بخشی از ماموریت های فرهنگی و انقلابی از این طریق به انجام رسیده است. 
برگزاری نمایشگاه دستاوردهای چهل سال دفاع مقدس در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، برگزاری رزمایش همدلی و کمک مومنان در چندین مرحله ،تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در وزارت آموزش وپرورش، برگزاری دوره‌های آموزشی ،برگزاری اردوهای راهیان نور و شمیم نور و صدها برنامه متنوع فرهنگی هنری اجتماعی و سیاسی و اعتقادی از دیگر برنامه های انجام گرفته در چهلمین سال دفاع مقدس بود که معاون پرورشی و فرهنگی به آنها اشاره کرد.
 در پایان علیرضا کاظمی از همه همکاران خود از ستاد، استان‌ها،  مناطق و مدارس   از جله مدیران، مربیان، معلمان  و همه آنان که اعتقاد راسخ به ترویج این فرهنگ گرانسنگ و گرامیداشت نام و یاد شهدای والامقام و تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت دارند تقدیر ، تشکر و قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :