20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ ۱۲:۵۵:۳۰
کد مطلب:  1421346
مدیر کل امور شاهد و ایثارگران به نقل از وزیر آموزش و پرورش
برای تبدیل شدن مدارس شاهد به الگویی در تراز سند تحول، لازم است بیشتر یادبگیریم تا این هدف محقق شود.

مدیر کل امور شاهد و ایثارگران در ویدیو کنفرانس مدیران مدارس شاهد استان کرمان به نقل از وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفتگوی هفته گفت: مدارس شاهد باید به الگویی در تراز سند تحول بنیادین تبدیل شوند وبرای این منظور نیازمند این هستیم که بیشتر یاد بگیریم تا این هدف را محقق کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران،درادامه ی کارگاه های مجازی اداره کل امور شاهد و ایثارگران با مدیران و شورای مدارس شاهد کشور، صبح روز چهار شنبه8 بهمن ماه کارگاه مجازی  اداره شاهد و ایثارگران استان کرمان با حضور رزاقیمدیر کل امور شاهد و ایثارگران،  ضیاء معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان، مدیران، کارشناسان شاهداستان و برخی از روسای ادارات شاهد دیگر استان ها برگزار شد.

رزاقی در این برنامه ضمن اشاره به این که:  استان کرمان را قطب تعلیم و تربیت می دانم و می شناسم، گفت: اساساً جایگاه فعالیت در عرصه تعلیم و تربیت به لحاظ تاثیری که روی رشد وتکامل انسان می گذارد، یک بحث معنایی و بسیار مهم است

عضو شورای معاونان وزارت اموزش و پرورش همچنین به گفتگوی هفته پیش، وزیر آموزش و پرورش که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد اشاره نموده و اظهار کرد: مطالبی که در این جلسه، در خصوص مدارس شاهد مطرح شد برای ما قوت قلب بود چرا که آقای حاجی میرزایی در سخنان خود صراحتا گفتند: مدارس شاهد باید به الگویی در تراز سند تحول بنیادین تبدیل شوند وبرای این منظور نیازمند این هستیم که بیشتر یاد بگیریم تا این هدف را  محقق کنیم.

وی در ادامه به  تبیین شناسنامه مدارس شاهد، که به منظور استاندارد سازی این مدارس، با همفکری مدیران مدارس تولیدشده است پرداخته و گفت:  زیر ساخت شناسنامه مدارس شاهد، تفکر استراتژک است و در حد وسع و بضاعت خود، سند تحول بنیادین را پیاده و عملیاتی می کند.

رزاقی در بخشی از سخنان خود ضمن تشکر از نحوه مدیریت رئیس اداره شاهد استان کرمان، سخنان مدیران مدارس شاهد این استان  را در خصوص شناسنامه و ایجاد انسجام در مدارس شاهد را مطلوب و امید بخش توصیف نموده و گفت خوشبختانه نگاه مدیران مدارس استان کرمان نیز در این زمینه، نگاه استراتژیک و سیستمی است.

وی همچنین در تبیین نگاه و نگرش سیستمی و استراتژیک گفت در چنین نگاهی اگر شما نتوانید فردایتان را به تصویر بکشید قطعا دچار روزمرگی خواهید شد.  صاحبان تفکر سیستمی همواره مسئله حل می کنند و پای مسئله نمی مانند. مدیران دارای تفکر سیستمی،  بحران ها را حل می کنند و در پای بحران سکته نمی زنند.

به اشتراک بگذارید :