18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۰۱ ۰۸:۱۳:۳۷
کد مطلب:  cdSwpqbU
با شرکت 500 دانش آموز قزوینی
پنجمین جشن روزه اولی ها برگزار شد

با شرکت 500 دانش آموز پنجمین جشن روزه اولی ها در سالن تبلیغات اسلامی برگزار شد.

عصر روز دوشنبه جشن روزه‌ اولی‌ ها با حضور بیش از 500 دانش‌آموز پسر و مدیران و مسئولان استانی در سالن اجتماعات اداره‌‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

در حاشیه این مراسم حجت الاسلام علی انصاری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: جشن روزه اولی ها هر ساله ویژه دانش آموزانی که به سن تکلیف رسیده اند اولین سال روزه داری آنها است، برگزار می شود.

وی افزود: امسال پنجمین جشن روزه اولی ها با شرکت بالغ بر 500 دانش آموز پسر برگزار شد و دراین جشن بسته فرهنگی شامل جانماز، تسبیح، مهر ، کتاب مفاتیح الجنان و کتابی در خصوص آداب روزه گرفتن به این دانش آموزان اهداء گردید.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری جشن روزه اولی ایجاد خاطره‌ای زیبا و ماندگار در ذهن نوجوانان و دانش آموزان است تا آنها هر چه بیشتر با دین مبین اسلام آشنا شوند.

انصاری تصریح کرد: علاوه بر جشن روزه اولی ها، همه ساله جشن تکلیف نیز ویژه دانش آموزان دختر و پسر استان که به سن تکلیف رسیده اند نیز اجرا می گردد و در این جشن داشن آموزان با آداب و تکالیف دین اسلام ناب محمدی(ص) آشنا می شوند.

گفتنی است در پایان مراسم نماز جماعت دانش آموزان به امامت نماینده ولی فقیه در استان و با حضور استاندار قزوین برگزار شد، همچنین در سفره افطاری که به همین مناسبت تدارک دیده شده بود، دانش آموزان روزه خود را افطار نمودند.

به اشتراک بگذارید :