13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ ۰۹:۱۷:۳۷
کد مطلب:  1418788
افتتاح و کلنگ زنی ۲ واحد آموزشی در شهرستان اهر با حضور معاون وزیر

مدرسه ۶ کلاسه شهید آل محمد و شهید دکتر نامی پس از بازسازی با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش در اهر افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از اهر، اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان برای این طرح ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه کرده است..

همچنین عملیات اجرایی ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه خیرساز به نام شهید جوانی با حضور  معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور  و خانواده آن شهید بزرگوار آغاز شد.

رخشانی‌مهر در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اهر از پیش‌بینی ۵ درصد اعتبارات عمرانی دولت برای مدرسه‌سازی خبر داد و گفت: ۱۱ درصد مدارس کشور فرسوده و تخریبی است..

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خیران امسال ۲۴ هزار میلیارد ریال در نهضت مدرسه‌سازی متعهد شده‌اند، افزود: سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در طرح های مشترک با خیران ۲۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است.

وی از نام‌گذاری ۷۴ باب مدرسه به نام شهید حاج قاسم سلیمانی در کشور خبر داد و یادآور شد: خوشبختانه استاندارد‌ها در مدارس بالا رفته و تقریبا در کشور مدرسه‌ای با بخاری نفتی نداریم و در عین حال بخاری گازی را نیز بر نمی‌تابیم.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت، فقرا را فقیرتر و ثروتمندان را ثروتمندتر می‌کند و در عین حال زمینه‌ساز فساد است.

احمد محرم‌زاده از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت خبر داد و افزود: مجلس به دنبال جایگزین ارز ۴۲۰۰ تومانی است تا بتواند بدون واسطه در معیشت اقشار آسیب‌پذیر اثرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد بودجه سال آینده مربوط به شرکت‌ها است گفت: ۱۱ درصد بودجه کشور برای طرحهای عمرانی پیش‌بینی شده است

همچنین در این نشست خیران اهری ساخت ۶ کلاس درس را متعهد شدند.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :