9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ۱۴:۱۷:۰۰
کد مطلب:  1418486
مسئول اردویی راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین و سرپرست بسیج فرهنگیان کشور :
بسیج دانش آموزی و فرهنگیان به ارتقاء کارآمدی آموزش و پرورش کمک می کنند

جلسه هماهنگی برگزاری اردوی راهیان نور مجازی دانش آموزی و تبیین برنامه های بسیج فرهنگیان استان با حضور مسئول اردویی راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین و سرپرست بسیج فرهنگیان کشور، جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان در محل سالن شهید تجلی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،  سردار عباس مطهری مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین و سرپرست بسیج فرهنگیان کشور  ابراز داشت: در دوران کرونا ،  از زحمات کادر درمان تقدیر و تشکر می کنیم اما نباید زحمات و تلاش های معلمان در آموزش و پرورش مغفول بماند و ما نیز به نوبه خود از تلاش و ایثارگری‌های این عزیزان تقدیر و تشکر می نماییم.

سردار مطهری با اشاره به  تجلی قدردانی از مقام معلم در بیانات مقام معظم رهبری، گفت : طبق فرمایش مقام معظم رهبری، معلمان در واقع افسران سپاه پیشرفت کشور هستند و هیچ مجموعه همچون آموزش و پرورش دارای وسعت و عظمت از جهات مختلف نیست .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید پیرو ولایت باشیم، اظهار داشت: باید فرمایشات مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش به صورت عملیاتی مورد توجه قرار گیرد و اجرایی شود و با توجه به ابلاغ  37 مسئله مهم از جانب رهبر معظم انقلاب که اولین موضوع آن زن و خانواده می باشد  موضوع زن و جایگاه والای آن که موضوع بسیار مهمی است، توجه ویژه و جدی گردد .

سردار مطهری با تاکید بر تشکیل کارگروه ویژه گفتمان سازی سند تحول بنیادین تصریح کرد : بسیج دانش آموزی و فرهنگیان  به ارتقاء کارآمدی آموزش و پرورش و مدارس کمک می کنند و تمام هجمه رسانه‌ای دشمن نیز در این موضوع معطوف است که نظام و اجزای آن را ناکارآمد جلوه دهد.

مسئول اردویی،راهیان نور و گردشگری سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود : امروز آموزش و پرورش ما کارآمد است و شهید حججی ها و احمدی روشن ها نیز از درون همین آموزش و پرورش تربیت یافته است، یکی از کارهایی که در بسیج فرهنگیان صورت گرفت ایجاد پویش لبخند رضایت در راستای نشان دادن زحمات و مجاهدات های خاموش معلمان در دوران کرونایی است.

وی همچنین ابراز داشت : بسیج به معنای واقعی یعنی حضور و نقش آفرینی در صحنه است، ما در راستای رسیدن به اهدافمان نیازمند فکر و نیروی انسانی هستیم که ما باید در خصوص تربیت افراد برای این رسیدن به هدف مهم و این مسیر پر خطر، تلاش نماییم .

سردار مطهری ادامه داد: طبق سخن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ، ما دین را از کتاب نگرفته ایم بلکه از الگوهای عملی و رفتاری دریافت کرده ایم  و الگوی ما ائمه اطهار، شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری هستند .

این مقام مسئول بیان کرد: بسیار خرسندیم که اولین جلسه هماهنگی راهیان نور مجازی در استان زنجان که دارای زینبیه اعظم است که نمادی از انتقال پیام کربلا می باشد، تشکیل می گردد .

سردار مطهری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که محور در تربیت معلم است، تصریح کرد : آموزش و پرورش محور کار است و سپاه و بسیج کمک کار آن است ، آن میزان فرصت که در تهدید ها وجود دارد در خود فرصت ها نیست همانطور که ملت ایران در وضعیت کرونا درخشیدند، آموزش و پرورش نیز بسیار خوش درخشید و ما نیز در زمینه اردوی راهیان نور به صورت مجازی با  توسل به شهدا و با استفاده از تمامی ظرفیت های استان و رسانه‌ها ،  موج قلبی، ذهنی، رفتاری و رسانه‌ای ایجاد نماییم و امیدواریم مثل حسینیه و زینبیه اعظم زنجان کار بسیار قوی در حوزه راهیان نور در استان انجام پذیرد .

سردار مطهری همچنین ابراز داشت : مخاطب اول راهیان نور ، خود فرهنگیان باشند و نگاه ما در این زمینه باید تربیت خود باشد و باید از یادمان‌های شهدا برای رده‌های مختلف سنی دانش آموزی محتوای مناسب تولید شود و از روش‌های متنوع اطلاع رسانی در این زمینه بهره گیری شود.

طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی زنجان نیز ضمن تبریک هفته دفاع مقدس ویژه استان از ۱۱ الی ۱۷ بهمن ماه و همچنین گرامیداشت هفته ترویج ایثار و شهادت در استان گفت : ما نیز با تمام توان و پیش‌بینی های لازم و تهیه برنامه های متنوع در فضای مجازی نسبت به اجرای راهیان نور به شیوه مطلوب اقدام خواهیم کرد.

وی همچنین ادامه داد : بین مجموعه آموزش و پرورش در مناطق و نواحی استان، همدلی مثال‌زدنی وجود دارد و کارهای خوبی در حوزه های مختلف انجام پذیرفته است و معلمان استان با اخلاص کارهای خود را در مدارس به پیش می برند .

طهماسبی همچنین تصریح کرد : برای رسیدن به اهداف موردانتظار در جامعه، باید چهار نهاد منزل، محله ، مسجد و مدرسه را به هم متصل نماییم .

جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور سردار مطهری و حمایت های مجموعه سپاه و بسیج استان، گفت : همکاری بسیار همدلانه و ارزشمندی بین سپاه و بسیج استان وجود دارد و امیدواریم با تمام ظرفیت نسبت به اجرای طرح راهیان نور مجازی با حضور حداکثری دانش آموزان در استان  اقدام نماییم.

به اشتراک بگذارید :