19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ ۱۴:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1418347
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش زنجان؛
جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد

جلسه ی شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش زنجان و دیگر اعضا در محل سالن شهید تجلی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، در این نشست حسن مظفری مدیر کل آموزش و پرورش استان، با اشاره به حضور بازرسان وزارتی در استان زنجان، گفت: بازرسان وزارتی با حضور دو روزه در مدارس نواحی و مناطق زنجان، عملکرد برنامه ها و فعالیتهای آموزشی و پرورشی استان زنجان را مورد ارزیابی قرار داده و مطلوب و عالی اعلام کردند.

وی در ادامه ضمن تقدیر از همکاران بابت زحمات در ایام کرونا، افزود: دربازدید ارزیابان وزارتی، بیش از ٧٠ آموزشگاه در نواحی و مناطق استان مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنین نزدیک ٧٠٠ تماس تلفنی با اولیا برقرار شد که اکثریت این افراد از همراهی و عملکرد خوب معلمان استان رضایت داشتند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با تاکید بر لزوم شفافیت در آموزش و پرورش، تصریح کرد: شفافیت در امور آموزش و پرورش خصوصا در حیطه امور اداری یک اصل  مهم است.

مظفری همچنین به عمل در چارچوب قانون و تعامل مناسب و سازنده با سایر دستگاه ها و ارگان ها از جمله نمایندگان مجلس تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد از این ظرفیت ها در رفع مشکلات و چالش های  آموزش و پرورش استفاده نماییم.

کنترل عملکرد مناطق بر اساس شاخص ها، آموزش مستمر همکاران، بهره گیری از ظرفیت های شبکه شاد، بازدید های آموزش محور، حرکت بر مدار سند تحول و احصا دقیق آمار مدارس فاقد اینترنت، از دیگر مواردی بود که مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه مطرح نمود.

 

در ادامه داود بهرامی معاون آموزش متوسطه در خصوص وضعیت شاخص های آموزشی، هدایت تحصیلی و حساسیت زدایی در انتخاب رشته ها، تراکم کلاسهای آموزشی، نرخ ترک تحصیل و نتایج امتحانات متوسطه استان به ارائه گزارش پرداخت.

وی گفت: در استان زنجان پژوهشگاه مجازی راه اندازی شده است که بسیاری از خلا ها در شرایط کرونایی را پر می کند.

بهرامی افزود: استان زنجان در زمینه تولید محتواهای الکترونیکی از استان های پیشرو است و از زحمات همکاران در این زمینه نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

 

همچنین جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در مورد برنامه های حوزه پرورشی به ارائه گزارش پرداخت و به بهره گیری حداکثری از فضای مجازی در اجرای برنامه ها تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :