16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ ۱۸:۴۵:۳۶
کد مطلب:  1417813
رییس اداره نظارت و بازرسی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت در سنندج :
نظارت دقیق بر عملکرد هر مجموعه، موجب دستاورد و بهبود کیفیت می شود.

.

رییس اداره نظارت و بازرسی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در نشست ناظرین معین استان کردستان، نظارت دقیق بر عملکرد هر مجموعه را موجب دستاورد و بهبود کیفیت دانست و گفت : هیچ دانش آموزی نباید خارج از چرخه آموزش باشد .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان ، برجکی رییس اداره نظارت و بازرسی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت، ظهر امروز در نشست هماهنگی و توجیهی ناظرین معین آموزش و پرورش استان شرکت و به تشریح اهداف بازدید و حضور بازرسان وزارتی و نحوه تکمیل فرم های نظارتی پراخت .

 وی با اشاره به شیوع کرونا ویروس و ضرورت استمرار روند آموزش و نگاه های معطوف به آموزش مجازی ، گفت : با استقرار شبکه شاد و نو پا بودن این اپلیکیشن آموزشی، ایرادات و مشکلاتی پیش روی کاربران وجود داشت که به مرور زمان و با نگاه ویژه ای که به شبکه شاد شد، چالش و مشکلات برطرف و خوشبختانه امروز بیشتر آنها  حل شده و آموزش مجازی دانش آموزان در بستر شاد تداوم دارد .

 برجکی فلسفه ماموریت و هدف از بازدید را اجرایی نمودن برنامه های وزیر محترم آموزش و پرورش و انعکاس تلاش و اهتمام مسئولین استان‌ها عنوان کرد و با اشاره به حساسیت موضوع گفت : هیچ دانش آموزی نباید از گردونه و چرخه آموزش بیرون باشد و همه ما ماموریت داریم که مشکلات پیش روی آنها را بر طرف کنیم .

 وی با بیان اینکه کمبود ها نباید مانع دوری و خروج دانش آموزان از فرایند یاددهی و یادگیری شود : اظهار داشت : با پیگیری های صورت گرفته و تهیه و تامین امکانات سخت افزاری مورد نیاز ، تلاش شده است چرخه آموزشی برقرار و معلمان نیز حضور فعال داشته باشد .

رییس اداره نظارت و ارزیابی وزارت یکی از اهداف بازدید ناظرین از مدارس را بررسی وضعیت و شناسایی دانش آموزان خارج از چرخه آموزش و فراهم کردن زمینه و شرایط لازم برای بازگشت آنها عنوان کرد .

 وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برخی از آسیب های ناشی از آموزش در فضای مجازی به دانش آموزان و ضرورت مهیا نمودن فضا برای بهره گیری از فرصت های پیش روی، اظهار داشت :

هدف و نگاه ما تهیه گزارش و بررسی اقدامات و انعکاس آن به وزارت آموزش و پرورش و برنامه ریزی برای رفع نواقص در فرصت مناسب است .

 وی با اشاره به اهمیت اطلس آموزشی و اینکه هیچ منطقه و  مدرسه ای در سطح استان نباید بدون اطلس باشد، گفت : مدیران مدارس بر اساس اطلس آموزشی باید از وضعیت آموزشی تک تک دانش آموزان مطلع باشند .

 رییس اداره نظارت و بازرسی اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت از تهیه و تدوین فرم بررسی وضعیت دانش آموزان و تدوین شاخص در این خصوص و ابلاغ آن به استانها به منظور ارزیابی عملکرد واحد های اداری و آموزشی خبر داد و گفت : بعد از اتمام مرحله اول بازدیدها ، در صورت نیاز فرم های ارزیابی اصلاح و مجدد مسایل قابل پیگیری مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

 وی با بیان اینکه برنامه نظارت با مشارکت ناظرین استانی انجام خواهد شد، گفت : به منظور گسترش نظارت ها از همراهی ناظرین معین استانی بهره گیری خواهد شد.

 برجکی در بخش پایانی سخنان خود به تشریح روند و نحوه ارزیابی فعالیت ادارات آموزش و پرورش و مدارس بر اساس فرم های ارزیابی پرداخت و گفت : در فرایند ارزیابی کلیه بخش های فرم ارزیابی در زمان بازید از مدارس و ادارات تکمیل می شود .

 گفتنی است در ادامه این نشست بازرسان وزارتی به سوالات ناظرین استانی پاسخ دادند و هماهنگی لازم برای حضور تیم های نظارت در سطح شهرستان و مناطق به عمل آید .

به اشتراک بگذارید :