18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ۱۲:۲۹:۳۶
کد مطلب:  TwS8a3rq
معاون آموزش ابتدایی قزوین:
استان قزوین در زمینه انسداد بی سوادی رتبه دوم کشوری را کسب نموده است

جلسه پیگیری انسداد بی سوادی با حضور معاونین و کارشناسان در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

رضا طاهرخانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین در این جلسه با اشاره به مهمترین فعالیتهای معاونت آموزش ابتدایی اظهار داشت: از مهمترین فعالیتهای معاونت آموزش ابتدایی در برنامه پنجم توسعه با توجه به برنامه های وزارت آموزش وپرورش در دولت تدبیر و امیدو تأکیدات مقام عالی وزارت، تحقق پوشش تحصیلی صد در صد دانش آموزان دوره انسداد و پیشگیری از بازماندگان از تحصیل است.

وی افزود: گسترش و تأمین همه جانبه عدالت آموزشی و تربیتی را براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش از اصول مهم می باشد و شناسایی و جذب، آموزش و نگهداری کلیه کودکان لازم التعلیم دوره ابتدایی که از 6 تا 11 سال است در راستای این مقوله می گنجد.

طاهرخانی ایجاد اراده و عزمی جدی برای انسداد مبادی بی سوادی در استان را مستلزم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی با استفاده حداکثری از امکانات رسانه ملی و صدا و سیمای استان و حتی اماکن مذهبی دانست.

معاون آموزش ابتدایی قزوین تصریح کرد: رفع موانع حضور کودکان لازم التعلیم مستلزم حضور همه دستگاه ها در کنار آموزش و پرورش استان است.

طاهرخانی بی سوادی را دلیل بیشترین آسیب های اجتماعی در جامعه عنوان کرد و گفت: کمبود معلم ، فضا و امکانات از عوامل مهم در عدم پوشش این دانش آموزان است، آموزش و پرورش استان در سال گذشته 86/98 درصد پوشش تحصیلی داشته است، در زمینه جذب نوآموزان و آموزش پیش دبستانی به رتبه چهارم دست پیدا کرده ایم و در زمینه انسداد مبادی بی سوادی در سال گذشته رتبه دوم کشوری را کسب کرده ایم.

به اشتراک بگذارید :