24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ ۱۲:۰۱:۳۶
کد مطلب:  1416808
سید مجتبی هاشمی: شبکه سازی و شناسایی نیروهای کارآمد؛ گامی موثر در مسیر کیفیت بخشی فعالیتهای پرورشی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در جلسه ویدئوکنفرانس کارشناسان امورتربیتی و سرگروه¬های آموزشی کیفیت بخشی فعالیت¬های پرورشی مناطق 21 گانه، شبکه سازی و شناسایی نیروهای کارآمد به منظور نظارت و ارزیابی فعالیت¬های تربیتی را گامی مهم در مسیر کیفیت بخشی فعالیت¬های پرورشی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان امورتربیتی و با تأکید بر کیفیت بخشی فعالیت­های پرورشی اظهارکرد: تحقق اهداف تربیتی و عملیاتی نمودن برنامه ها با تغییر روش­های تربیتی و ایده‌­پردازی های موثر امکان پذیر است.

وی انطباق برنامه­ها با شرایط آموزش مجازی را امری ضروری دانست و گفت: چالش­های فضای مجازی موجب شد تا در بحث تولید محتوا بتوانیم با تجربه به شرایط جدید و نگاهی نو، این مسأله را پیگیری نماییم. همکاران مناطق می­بایست با بهره­‌گیری از خلاقیت و جذب نیروهای توانمند، تحت نظارت و حمایت استان، ابتکارات خود را در عرصه تولید محتوا به منصه ظهور رسانده تا با توجه به نیازهای دانش آموزان و همکاران، محتوای مطلوب تربیتی تولید و در اختیار علاقه­‌مندان قرار بگیرد.

این مقام مسئول ضمن تأکید بر دغدغه، مسئولیت­پذیری و بهره­‌مندی از همه فرصت­های موجود در امر نظارت بر فعالیت های پرورشی واحدهای آموزشی، هدف دستگاه تعلیم و تربیت را بهره­مندی از آموزش و پرورش با کیفیت و استفاده از ابزارهای مناسب برای رسیدن به شرایط مطلوب تربیتی عنوان کرد و شبکه­سازی، شناسایی نیروهای توانمند و جذب آن­ها به ساختار با استفاده از دستورالعمل ترمیم نیروی انسانی حوزه معاونت پرورشی را از دیگر اقدامات مربوط به کیفیت بخشی فعالیت­های پرورشی برشمرد.

هاشمی ارزشیابی حین و پس از انجام فعالیت های تربیتی به منظور حصول اطمینان از دست­یابی به اهداف را امری مهم تلقی نمود و بر نگاه همدلانه برای حل مسائل و مشکلات روانی_ رفتاری دانش آموزان و لزوم پیش بینی برنامه­های تربیتی در شرایط کرونایی تأکید کرد.

وی در پایان با اشاره به کسب رتبه اول کشوری گروه کیفیت بخشی فعالیت­های پرورشی استان در سال تحصیلی گذشته؛ ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن برنامه­‌های شاخص و ابتکاری منطبق با سند تحول بنیادین، تأثیرگذاری بیشتر در فعالیت­های پرورشی و فرهنگی مدارس را نظاره­‌گر باشیم.

در ادامه جلسه جعفریان رییس اداره امورتربیتی وزارت آموزش و پرورش بهره‌­گیری از ظرفیت امورتربیتی و حضور نیروهای دغدغه­‌مند برای معرفی سیره اهل بیت (س) و نهادینه کردن آموزه­های تربیتی در نظام آموزش و پرورش را موثر دانست و بر نقش سازنده گروه آموزشی کیفیت بخشی فعالیت­های پرورشی در برنامه‌­ریزی برای ارتقای صلاحیت حرفه­ای مربیان و معاونان پرورشی با رویکرد معنوی و ارزشی تأکیدکرد.

وی خاطرنشان کرد: ابزارهایی مثل هنر، در تحقق اهداف تربیتی تنها با همکاری همه افراد شاغل در مدرسه و اولیاء با مربی و معاون پرورشی سودمند خواهند بود و در فعالیت های تربیتی نیازمند انجام کار تیمی و همکاری گروهی می­باشیم.

جعفریان با توجه به عملکرد گروه آموزشی کیفیت بخشی فعالیت­های پرورشی شهرستان­های استان تهران و تقدیر از همکاران، ابراز امیدواری کرد: با تبیین سند تحول بنیادین و برنامه ریزی بر اساس ساحت­های شش­گانه تربیت ، دانش آموزانی شایسته برای حضور در عرصه های مختلف جامعه تربیت نماییم

 

به اشتراک بگذارید :