20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ ۱۲:۲۷:۱۴
کد مطلب:  1416173
بازگشایی مدارس دماوند از اول بهمن ماه

بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس ، تعدادی از دانش آموزان با حفظ پروتکل های بهداشتی به صورت کاملا اختیاری در کلاس درس شرکت کردند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از دماوند، با تصمیم ستاد ملی کرونا و تاکید وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای دکتر حاجی میرزایی ، مدارس ابتدایی دماوند در اول بهمن ماه آماده حضور اختیاری دانش آموزان در پایه های اول و دوم در کلاس درس بود .

مهرداد پورفتحی مدیر آموزش و پرورش دماوند گفت: بنا به تاکید وزیر آموزش و پرورش و همچنین کارگروههای مختلفی که در منطقه در خصوص آسیب هایی که در عدم حضور دانش آموزان در مدرسه ممکن است اتفاق بیافتد ، تشکیل شد . ایشان فرمودند ؛ شهرستان دماوند جزء مناطق زرد در خصوص بیماری کرونا محسوب می شود بنابراین حضور دانش اموزان زیر 50 نفر شامل این شهرستان نمی باشد . جلسات متعددی با شورای انجمن شهرستان به صورت حضوری و مدیران مدارس در بستر شاد برگزار کردیم که مدیران را آماده بازگشایی مدارس نمودیم .

این مقام مسوول در ادامه گفت: با تصمیمات اتخاذ شده ، دانش آموزان پایه های اول و دوم به صورت کاملا اختیاری یک یا دو روز در هفته و در زمان بسیار کم در کلاس درس حضور می یابند .

پورفتحی در خصوص چالشهای بازگشایی مدارس هم گفت: در خصوص بازگشایی مدارس در سطح منطقه ایی دچار مشکلاتی نیز هستیم و با توجه به اینکه چند ماهی هست آموزش مجازی به ثبات رسیده است ، نگران این هستیم که این ثبات به هم بریزید . ایشان چالشهای دیگر این موضوع را به صورت ذیل بیان نمودند :

1- دو گانگی های خبری در سطح دولت و  منطقه .

2- عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط دانش آموزان پایه اول و دوم

3- سردسیر بودن منطقه دماوند و عدم تهویه مناسب در کلاسها

و . ..  که سعی خواهیم کرد با برنامه ریزی های خوب این موانع را برطرف نمائیم .

پورفتحی در پایان گفت: مدیران هنرستانهای فنی و حرفه ایی و کاردانش نیز با حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به تشکیل کلاسهای کارگاهی و شایستگی های فنی برنامه ریزی های خوبی را انجام داده اند .

به اشتراک بگذارید :