18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ۲۰:۳۷:۱۱
کد مطلب:  1415156
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد:
عضویت و فعالیت 2 میلیون سفیر سلامت دانش آموزی در کشور

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش مناسب ترین مکان برای فرهنگ سازی و تبدیل دانش ها به نگرش ها می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد محسن بیگی در نشست هم اندیشی کارگروه مدارس مروج و سفیران سلامت با حضور روسای ادارات سلامت فارس، اصفهان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان،کهکیلویه، بویر احمد و هرمزگان که در شیراز برگزار شد، با بیان اینکه وظایفی که پزشکان بر عهده دارند به دو حوزه تقسیم میشود گفت: قسمت اول بحث پیشگیری و قسمت دوم بحث درمان است که ما هراندازه بتوانیم در حوزه پیشگیری سرمایه گذاری بیشتری انجام بدهیم قاعدتا هزینه های درمانی کاهش خواهد یافت.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش اموزان بهترین گروهی هستند که به لحاظ پیشگیری می توانند به کمک پزشکان بیایند و باهمراهی خانواده و آموزش همسالان خود مشارکت وسیعی در بحث فرهنگ سازی و ارتقا سطح سلامت جامعه انجام دهند.


محسن بیگی افزود: 2 میلیون دانش آموزان در سطح کشور در طرح سفیران عضویت دارند و زمانی که مدارس حضوری برگزارمی شد این دانش اموزان در مدارس فعالیت های بهداشتی را به همسالان خود آموزش می دادند.
وی بیان کرد: با بروز بیماری کرونا طرح سفیران سلامت از آموزش دانش آموزان به اموزش خانواده انتقال پیدا کرده  و دانش اموزان سفیر در این طرح در ارتقا سطح بهداشتی خانواده ها خواهند کوشید.

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس اعلام و مصوبه ستاد ملی کرونا در مناطقی که با وضعیت زرد روبرو هستند آموزش پایه های اول و دوم ابتدایی باید حضوری باشد گفت: در خصوص هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش نیز باید گفت در دروس شایستگی های فنی واستاندارد آموزش مهارت کارآموزی و کارورزی، کلاس ها در هردو وضعیت زرد و آبی باید با حضور حداکثر 10 هنرجو تشکیل کارگاه خواهند داد.
محسن بیگی با تاکید بر اینکه هدف از این بازگشایی رفع اشکالات و آسیب هایی است که دانش آموزان در حوزه فضای مجازی با ان روبرو شده اند افزود: این بازگشایی به دانش آموزان محروم از فضای مجازی و کسانی که خانواده نتوانسته است به هر دلیل در امر آموزش  همراهیشان کند می تواند اثر بخش ومفید باشد.
وی افزود: با شرایط پیش بینی شده و دستوارالعمل های ابلاغ شده و همچنین کاهش تراکم دانش آموزان در کلاسهای درس به حداکثر 10 نفر، جای نگرانی در خصوص تهدید سلامتی دانش آموزان وجود ندارد.
رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس نیزهدف از اجرای طرح هر سفیر سلامت یک همیار پزشک را تامین سلامتی خانواده ها و در نتیجه جامعه دانست و گفت: این سفیران از تمامی مدارس و کلاس ها انتخاب خواهند شد و دانش اموزانی که در قامت یک الگو بتوانند ارتباطات خوبی با دیگر همسالان برقرار کنند در اجرای این طرح موفق خواهند بود.


محمدعلی زارعی گفت: طرح هر سفیر سلامت یک همیار پزشک برای اولین بار در کشور ویژه در فارس آغاز خواهد شد و در پایان سال همایشی در خصوص ارایه آثار هنری از قبیل نقاشی، انشا نویسی و موشن گرافیک و ... برای دانش آموزان برگزار خواهد شد که به دانش اموزان برگزیده نیز هدایایی تقدیم خواهد شد.

وی ادامه داد: طی توافقی که با دانشگاه علوم پزشکی فارس انجام شده است در وهله اول 20 درصد دانش آموزان هر 3 دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را زیر پوشش این طرح قرار خواهیم داد و در ادامه روند هدف ما جذب تمامی دانش آموزان است.
رییس اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش افزود: هدفمان این است که این طرح را به مانند طرح موفق کمبرند ایمنی در سطح جامعه با آموزش های لازم به دانش آموزان از طرف حوزه سلامت ادارات آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی  نهادینه کنیم تا به وسیله خانواد و مدرسه سطح سلامت جامعه را افزایش دهیم.
برای عضویت در کانال اخبار اموزش و پرورش فارس در شاد روی لینک https://shad.ir/farsmedunews   ضربه بزنید .

به اشتراک بگذارید :