9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ۲۰:۳۲:۰۸
کد مطلب:  1415155
آغاز طرح همیار پزشک در مدارس فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: در طرح ملی سفیران سلامت 130 هزار دانش آموزان استان فارسی مشارکت داشتند که بحث سلامت در ابعاد مختلف دانش اموزی را در جامعه افزایش و ارتقاد دادند و طرح همیار پزشک نیز در راستای ادامه طرح سفیران سلامت در دوران بیماری کویید ۱۹ تدارک دیده شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین امضای تفاهم نامه آموزش و پرورش فارس و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست هم اندیشی کارگروه مدارس مروج و سفیران سلامت با حضور مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش و روسای ادارات سلامت فارس، اصفهان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان،کهکیلویه، بویر احمد و هرمزگان گفت:  طرح هر سفیر سلامت یک همیار پزشک پروژه ای  مشترک بین اداره کل آموزش و پرورش فارس و علوم پزشکی شیراز می باشد که درصدد است کارکرد های سفیران سلامت را با گسترده سازی به همیار پزشک توسعه دهد.


مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: این طرح ویژه ایام کویید 19 برنامه ریزی شده است تا در خدمت اطلاع رسانی و آکاهی به اولیا، منع مسافرت آنان در این ایام، رعایت پروتکل های بهداشتی و ... باشد.
اسماعیلی افزود: در واقع این طرح اجتماعی شدن سلامت به وسیله دانش آموزان را دنبال میکند زیرا تجربیات قبلی نشان داده است دانش آموزان بهترین گروه در این زمینه می توانند باشند.


وی اضافه کرد: چون شرایط برگزاری  حضوری این زرح را نداریم به صورت مجازی اقدام به آموزش دانش آموزان خواهیم کرد که در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی نیز ما را یاری خواهند داد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: تجربه موفق قبلی بین وزارت اموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان در استفاده مطلوب از ظرفیت عظیم دانش اموزی  برای ارتقا سطح سلامت و بهداشت جامعه در قالب طرح سفیران سلامت باعث امضای تفاهم نامه جدیدی برای افزایش همکاری ها شده است.

عبدالرسول همتی گفت: طرحی که امروز به عنوان همیاران پزشک قرار است اجرا شود کاملا ابتکاری بوده است و برای اولین بار در کشور و ویژه در استان فارس برای کنترل بیماری کویید 19 با استفاده از ظرفیت 130 هزار نفری دانش اموزان سفیر سلامت در این استان اجرا خواهد شد.
وی افزود: بین هرکدام از دانش اموزان مشمول این طرح و یک مرکز جامع سلامت ارتباط برقرار خواهد شد و به یک پزشک به صورت تلفنی و مجازی  به این دانش آموزان مشاوره خواهد داد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: تاکنون 147 پزشک برای اجرای این طرح در استان فارس آماده همکاری هستند ومیخواهیم این رقم را 3 تا 4 برابر افزایش دهیم.
همتی در پایان گفت: امیدواریم که از امروز با امضای رسمی این تفاهم نامه شاهد تاثیرات مطلوب این طرح در جامعه باشیم.
برای عضویت در کانال اخبار اموزش و پرورش فارس در شاد روی لینک https://shad.ir/farsmedunews   ضربه بزنید .

به اشتراک بگذارید :