11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ ۱۳:۲۲:۳۹
کد مطلب:  1414926
گزارش سفر مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی به منطقه آزاد ارس

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی طی سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ضمن دیدار با مسئولان ارشد شهرستان در خصوص مشکلات آموزشی و مدارس این منطقه نسبت به شرایط کرونایی حال حاضر بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در دیدار با فرماندار جلفا و مدیرعامل  منطقه آزاد ارس با یادآوری اینکه مسئولان این منطقه همیشه در کنار دستگاه تعلیم و تربیت بودند، گفت: باید ساخت مدارس در این شهرستان تسریع یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی افزود: هدف ما داشتن سیستم آموزشی و تحصیلی روان در این منطقه است و تربیت دانش آموزان در اولویت است چرا که آینده کشور در دست این نوگلان خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف ذکر شده نیاز به برنامه های کوتاه مدت است، افزود: آموزش و پرورش به دنبال کار فرآیندی است و می خواهیم مشکلات را در لایه های زیرین حل کنیم و برای این کار ارتباط و همکاری مسئولان و دستگاه های دیگر را لازم می دانیم.

پاشایی تصریح کرد: برای کار با نهادها و سازمان های دیگر ساختار بسته ای نداریم و می خواهیم کار فرهنگی و آموزشی را همزمان پیش ببریم.

صادق احمدی فرماندار جلفا نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه پیشرفت های کشور را مدیون تلاش معلمان هستیم، گفت: بیشترین همکاری باید در عرصه آموزش و پرورش باشد چرا که زیرساخت های اصلی در این مکان مقدس یعنی مدرسه شکل می گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این دیدار بر ساخت مدارس ساختمانی بجای کانکس تاکید کرد و گفت: هدف اصلی در مناطق آزاد کشور الگو سازی است و برای اقدامات فرهنگی و آموزشی مبالغ ویژه ای هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در بازگشایی مدارس نیز تجهیزسازی مدارس را به خاطر شرایط کرونایی بر عهده گرفتیم، گفت:حضور مدیر کل یک فرصت بزرگ است که بتوانیم تیم تشکیل دهیم و این بحث را به تفاهم نامه تبدیل کنیم و تا دهه فجر کلنگ زنی بکنیم.

محسن نریمان با اشاره به هوشمندسازی مدارس این منطقه، ادامه داد: نگاه به منطقه آزاد باید نگاه فرصت باشد چرا که تاکید شده ما بستر ساز و الگو ساز هستیم./ روشنی

app.ir/ap_azar_shargi                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :