9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1414398
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش جمع مدیران ، راهبران و اعضای گروه های آموزشی ابتدایی استان در بستر شبکه شاد :
 ما به توان معلمان خود اطمینان داریم

معاون آموزش ابتدایی وزارت ، برنامه های آموزش ابتدایی را در جمع مدیران ، راهبران و اعضای گروه های آموزشی ابتدایی استان زنجان به صورت زنده در بستر شبکه شاد تبیین نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارتآموزش و پرورش با تبریک رتبه شورای آموزش و پرورش استانگفت : روحیه همبستگی خوبی بین ادارات و ارگان ها و نهاد ها در سطح استان وجود دارد .

حکیم زاده با اشاره به دستاورد های خوب  آموزش و پرورش استان ابراز رداشت : عملکرد استان  زنجان در ثبت نام پیش دبستانی قابل تحسین است و  در این زمینه دومین استان برتر کشور است و رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته دارد .
وی در ادامه تصریح کرد : با تلاش ها شما همکاران عزیز ، امیدواریم هیچ کودکی از آموزش با کیفیت بی بهره نماند، سرنوشت هر کودک مهم است چرا که می توانند سرنوشت آینده یک کشور را تغییر دهد .
معاون آموزش ابتدایی وزارت با اشاره به ویژگی های یک مدرسه  اظهار داشت : مدرسه باید مکانی باشد دانش آموزان در آن فارغ از هر ویژگی که دارند دارای  فرصت برابری برای مورد احترام قرار گرفتن باشد و از فرصت  آموزش برابر برخوردار باشند.  
وی ادامه داد : نباید دانش آموزان تفکیک کرد بلکه باید به سمت فضا های مشارکتی، کارگروهی و رفاقتی برویم که البته این امر ، ریشه در قرآن و آموزه های دینی ما دارد.
این مقام مسئول همچنین افزود : کودکان از طریق بازی و داستان و با توجه به اقتضائات دوران و ویژگی ها کودکی یاد می گیرند که  اگر با همین روش آموزش صورت پذیرد قطعا یادگیری ها پایدار خواهیم داشت .
وی با تاکید بر هماهنگی در گفتار و رفتار داشته باشیم گفت : به تاسی از پیامبر اسلام همواره  اخلاق حسنه داشته باشیم و  با همین فرمول می توان مربیان تربیتی تاثیر گذار داشت .
حکیم زاده بیان کرد : برای اولین بار آموزش کودکان زیر شش سال به صورت یکپارچه بر عهده آموزش و پرورش قرار گرفت  در این راستا اعتمادی که مقام معظم رهبری  به آموزش و پرورش در بحث پیش دبستانی داشتند و  معتقد هستند که پیش دبستانی یک بار پرورشی دارد تا صرفا محل برای نگهداری از کودکان، البته مسئولیت ما را در این زمینه  نیز سنگین تر شده است و دوره پیش دبستانی به خصوص در مناطق محروم یک ضرورت است.
معاون آموزش ابتدایی وزارت با اشاره به اهداف طرح خوانا گفت : این طرح شامل بسته مهارتی شامل خواندن و نوشتن و گوش کردن و صحبت کردن ، مسولیت پذیر ، جرات پذیری و ادب پذیری است که با نهادینه کردن این مهارت ها  در دانش آموزان بسیاری از اهداف ما در دوره ابتدایی تحقق خواهد یافت.
وی همچنین با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس و اهمیت آموزش حضوری گفت : تصمیم گیری در خصوص بازگشایی مدارس بر عهده شورای مدرسه است و از اولیا نیز می خواهیم شورای مدرسه را یاری نمایند.
با تلاش همکاران استان زنجان ، در بسیار از زمینه معاونت ابتدایی، استان  زنجان جز برتر ها است که از زحمات آنان تشکر می کنیم .
حکیم زاده همچنین با اشاره به فرصت های بیماری کرونا  ابراز داشت : این دوران  باعث خلاقیت همکاران بود که فضای مجازی باعث شده همکاران خلاقیت ها خود را بروز نمایند ، بهترین تولید محتوا را معلمان انجام می دهند و ما به توان معلمان خود اطمینان داریم و نیازمند هیچ موسسه خارج از حوزه آموزش و پرورش در این بخش  نیستیم .
وی ادامه داد: در ایام کرونایی مرز مکان و زمان از آموزش برداشته شد و شبانه روز و در هر مکان معلمان به آموزش ادامه دادند و شاهد بودیم که در کنار سایر افراد جامعه ،معلمان نیز در صف این فداکاری ها بودند .
این مقام مسئول تصریح کرد: کرونا باعث شد تا جامعه و خانواده ها متوجه شوند که معلمان چه کار دشواری را بر عهده دارند و از طرفی اهمیت آموزش حضوری آشکار شد و چرا که آموزش مجازی نمی‌تواند جایگزین کلاس های درس و آموزش حضوری شوند .

به اشتراک بگذارید :