9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۱۶:۰۵:۴۱
کد مطلب:  1414361
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش  از مدارس شهر زنجان بازدید کرد

معاون آموزش ابتدایی وزارت و مدیر کل آموزش و پرورش استان از مدارس نواحی یک و دو شهر زنجان بازدید کردند .

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، رضوان حکیم زاده  معاون آموزش ابتدایی وزارت و حسن مظفری مدیرکل آموزش و پرورش استان از مدارس فرهنگیان شهید بیگلی ناحیه ۱ زنجان ، آموزشگاه استثنایی رودکی و آموزشگاه شاهد نرگس  ناحیه 2 زنجان بازدید کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت دراین بازدیدها در گفتگو با اولیای دانش آموزان  و معلمان  در بستر شبکه شاد ابراز داشت : بسیار خرسندیم  که در حضور مادر شهید والا مقام مجید شهریاری هستم  و از تمامی معلمان تشکر می کنیم که تلاش نمودند تا در این شرایط سخت،  آموزش با کیفیت ادامه پیدا کنید.

حکیم زاده در ادامه افزود : یادمان باشد فرزندان امانتی‌ در دست ما هستند و حق نداریم کرامت ذاتی آنان را خدشه دار کنیم و با سلایق شخصی آنان را تربیت کنیم  بلکه کودکان دارای ویژگی و توانایی خاص خود هستند و  باید  همواره مورد احترام و تکریم باشند .
معاون آموزش ابتدایی وزارت با بیان اینکه رشد همه جانبه فرزندان باید مدنظر باشد ، اظهار داشت :  نباید تربیت دانش آموزان تک بعدی باشد  و صرفا در  برخی دروس نمرات خوب داشته باشند چرا که این شیوه تربیتی کمکی به موفقیت آنان  در آینده نخواهد کرد .

وی ادامه داد:  اجازه دهیم کودکان به روال طبیعی و متناسب با ذات کودکی خود رشد کنند ، لزوما کودکان باهوش انسان های خوشبخت و شادی نیستند .

حکیم زاده همچنین تصریح کرد : دانش آموزان را مسئولیت پذیر تربیت کنیم  و اجازه دهیم سهمی در اجرای امور منزل داشته باشند تا در آینده با توجه به توانایی هایشان در مدیریت جامعه بتوانند مسولیت پذیر باشند .
وی با بیان اینکه دوره اصلی شخصیت پذیری انسان ها در دوران  کودکی است گفت :  باید با ایجاد خود پنداری مثبت در کودکان و  عدم انتظار غیر واقع  از فرزندانمان و جلوگیری از ایجاد تصویر منفی از توانایی خودشان ، مانع موفقیت آنان نباشیم .

این مقام مسئول ابراز داشت : از خانواده های عزیز بسیار تشکر می کنیم که در دوران کرونایی و آموزش مجازی با آموزش و پرورش همراه بودند اما همواره از معلمان فرزندانشان در روند آموزشی پیروی نمایند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت همچنین در آموزشگاه استثنایی رودکی با اشاره به اهمیت و سختی کار در مدارس استثنایی گفت : خدا بنده هابی رو که بسیار دوست دارد این موهبت را برعهده آنان قرار می دهد تا به  دانش آموزان استثنایی خدمت نمایند .

حکیم زاده افزود:  خانواده های دانش آموزان استثنایی نیاز مند توجه ویژه هستند که نباید این مهم را فراموش نماییم.
وی با بیان اینکه دستاورد های آموزش استثنایی در کشور افتخار آفرین است ، گفت :  استان زنجان با نیرو های تخصصی  در حوزه  استثنایی فعالیت های خوبی دارد و همچنین از زحمات مدیر کل آموزش و پرورش استان  و خیرین در راستای اهدای تبلت و گوشی همراه  و توسعه فضا های فیزیکی مدارس که ستودنی است،  تقدیر و تشکر می نماییم .

شایان ذکر است در جریان این دیدار ها،  از مادر شهید والا مقام مجید شهریاری تجلیل شد و به صورت نمادین به تعدادی از دانش آموزان تبلت و گوشی همراه  اهدا گردید.

 

به اشتراک بگذارید :