20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ ۰۹:۳۹:۰۴
کد مطلب:  1413942
با حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان برگزار شد:
مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید گمنام در پردیس فاطمه الزهرا(س) تبریز

مراسم تدفین پیکر مطهر یک تن از شهدای دوران دفاع مقدس در پردیس فاطمه الزهرا(س) دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، یکشنبه ۲۸دی‌۱۳۹۹ با حضور حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، عسکری مشاور رئیس دانشگاه در امور ایثارگران، فرزندان شهدا در دانشگاه، کیومرث احمدی و غلامحسن علیزاده و مسئولان استانی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی پیکر مطهر شهید گمنام دوران دفاع مقدس در پردیس فاطمه الزهرا(س) تبریز تشییع و خاکسپاری شد.

در حاشیه این مراسم رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا، گفت: شهدا نشانه‌های الهی و انسان هایی هستند که به راحتی از دنیا عبور کرده و به معبود وصل می‌شوند.

وی شهدا را عزت و شرف کشور دانست و افزود: شهدا، حاضر و ناظر هستند، شهادت، برخلاف مرگ که فنا است بقا بوده و به تعبیر پیامبر اکرم (ص)، شریف‌ترین نوع عبور از این دنیای فانی می باشد. چنانکه شهدا پس از گذشت سالیان با عزت و آبرو و در استقبال پرشور  بازگشتند.

دکتر خنیفر در ادامه با اشاره به شهادت بزرگ مردانی چون سردار حاج قاسم سلیمانی، با بیان اینکه  ایشان از کالبد خاکی خروج، اما تا ابد عروج کرد، اظهار کرد: ، امروز نام این شهید نه در فضای عزا، بلکه در فضای نامتناهی می‌درخشد، ایشان پس از شهادت خود نیز عامل انسجام و هم افزایی بوده است.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، شهید قاسم سلیمانی را شهیدی مولف، آینده نگر، دشمن شناسی دقیق، با قلبی رقیق برشمرد که در تمام امور به خدا توسل می کرد و گفت: شهید سلیمانی فرماندهی کم‌ حرف بود که با صدای بلند می‌اندیشید، با عمل حرف می‌زد، اما از عمل حرف نمی‌زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، آرامش شگفت، توکل و دور اندیشی، ساده زیستی و جهان وطنی را از ویژگی‌های مشترک شهید سلیمانی و دیگر شهدا عنوان کرد و افزود: تمام زندگی شهدا با برنامه بود، دعا، نماز اول وقت و شکستن نفس در برابر خدا از ویژگی‌های شهدا بود، آنان اشک را بهترین وسیله برای اتصال به معبود و شستن درون استفاده می‌کردند.

به اشتراک بگذارید :