18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۱۶:۱۸:۰۱
کد مطلب:  1413463
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی:
اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان همواره مانند نگینی در کشور درخشیده است

سید جواد حسینی گفت: اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان همواره جزو استان‌های اول تا پنجم کشور بوده است و امیدوارم این روند همچنان بر مدار سرزندگی، کیفیت و عدالت پیش برود.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر 16 هزار دانش‌آموز ناشنوا در کشور داریم، پیش از این 100 مدرسه ویژه ناشنوایان در کشور داشتیم و مدرسه ناشنوایان زنده‌یاد علی‌نقیان اصفهان صد و یکمین مدرسه ناشنوایان ایران است. این مدرسه 6 کلاسه از امکانات بسیار خوب، فضای ویژه توان‌بخشی و اتاق بازی برخوردار است، روند تکمیل این مدرسه تقریباً به اتمام رسیده و نیاز به تجهیزاتی دارد که تعهد کرده‌ایم این تجهیزات را فراهم کنیم.

وی افزود: هم‌اکنون 23 مدرسه مخصوص نابینایان، 29 مدرسه ویژه دانش‌آموزان دارای معلولیت جسمی حرکتی و 62 مدرسه ویژه دانش‌آموزان اوتیسم در کشور وجود دارد. خوشبختانه ساخت بزرگ‌ترین مدرسه مستقل اوتیسم کشور در اصفهان پیشرفت 90 درصدی دارد و 10 درصد کار شامل محوطه‌سازی و برخی اقدامات داخل ساختمان باقی مانده است که مقرر شد اگر به تجهیزات ویژه نیاز دارند به سازمان آموزش و پرورش استثنایی منعکس کنند تا آنها را تأمین کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کلنگ‌زنی سالن ورزشی اختصاصی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در اصفهان بیان کرد: این سالن در مجموعه‌ای با کاربری ورزشی و در یک منطقه خوب شهر اصفهان کلنگ‌زنی شد و با کلنگ‌زنی این سالن می‌توانیم ادعا کنیم که تقریباً در تمام استان‌های کشور سالن ورزشی ویژه دانش‌آموزان با نیازهای ویژه وجود دارد. در واقع در 17 استان کشور 31 سالن ورزشی مخصوص این دانش‌آموزان وجود دارد، در 13 استان سالن‌ها در حال ساخت است و خوشبختانه در اصفهان نیز کلنگ‌زنی شد که مسئولان آموزش و پرورش استان در تلاش هستند این سالن ورزشی ظرف 6 ماه به بهره‌برداری برسد.

حسینی تصریح کرد: اداره‌ کل آموزش و پرورش استان اصفهان همواره مانند نگینی در کشور درخشیده است که شاهد مدیریت مطلوب و تلاش معلمان، دبیران و مدیران مدارس این استان هستیم. اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان همواره جزو استان‌های اول تا پنجم کشور بوده است و امیدوارم این روند همچنان بر مدار سرزندگی، کیفیت و عدالت پیش برود.

وی اضافه کرد: در حوزه آموزش و پرورش استثنایی حدود 8 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه به‌صورت فراگیر، اختصاصی و یا تلفیقی در اصفهان تحصیل می‌کنند و شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تهران و تبریز همواره در این بخش پیش‌رو بوده‌اند. با فضاهای جدیدی که برای این دانش‌آموزان فراهم می‌شود و همچنین اجرای سه بسته تحولی شامل مدرسه انطباقی، مداخلات به‌هنگام طلایی و توسعه مشارکت‌‌ها به کیفیت آموزش و پرورش استثنایی کشور افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی درباره مشارکت خیران اصفهانی در این حوزه خاطرنشان کرد: حضور خیران همواره جزو افتخارات کشور بوده است. در 3 ماهی که در هیئت‌‌ دولت حضور داشتم همواره زمانی که از مشارکت مردمی صحبت می‌شد، وزرا مجمع خیران را مثال می‌زدند که تجربه ارزشمندی در راستای جلب مشارکت مردم است. خوشبختانه خیران اصفهانی علاوه بر مدرسه‌سازی در امر مدرسه‌یاری نیز فعال بوده‌اند که برای آنها آرزوی توفیق دارم.

به اشتراک بگذارید :