20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ ۱۰:۴۱:۵۲
کد مطلب:  1413074
در نشست کمیته همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران مطرح شد؛
صیدلو: پاسخگویی مناسب لازمه ایجاد روحیه پرسشگری در دانش‌آموزان است

این نشست با حضور مدیر کل و معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران و برادران و دیگر اعضای کمیته این در سالن سردار شهید سلیمانی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تسلیت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) همکاری و مشارکت گفت: در ساحت‌های ششگانه متصور سند تحول بنیادین، آن‌چیزی که زیر بنای هویت‌سازی و رشد و تعالی دانش‌آموز برای حضور در جامعه است، تقویت تربیت دینی و پرورش و رشد جنبه‌های معنوی برای شکل‌گیری سخصیت او است.

وی گفت: حضور مستمر روحانیت به عنوان مبلغان اصلی فرهنگ دینی جامعه در کنار معلمان و کادر اجرایی مدارس می‌تواند کمک شایانی در پاسخگویی به نیازهای متعدد دانش‌آموزان ایجاد کند.

این مقام مسوول تقویت روحیه پرسشگری دانش‌آموزان را از جمله اهداف نظام تعلیم و تربیت دانست و گفت: پیش‌زمینه این فرآیند، تقویت قدرت پاسخگویی و تربیت معلمان و مربیانی است که بتوانند در کنار روحانیون به این نیاز دانش‌آموز پاسخ دهند، در شرایطی که طرح شبه و اشکال به راحتی در اذهان شکل می‌گیرد، باید با قدرت بتوانیم به سلاح پاسخگویی مسلح باشیم تا به راحتی در این مسیر قدم برداریم، چرا که اگر نتوانیم پاسخگوی جوان و نوجوان امروزی باشیم، همین پرسشگری برای جامعه آسیب‌زا خواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران فرصت تربیت ۱۲ ساله آموزش و پرورش را بسیار مغتم دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم شهروندانی با سبک زندگی ایرانی و اسلامی تربیت کنیم باید در زمانی که در اختیار ما هستند با پرورش و شناخت جنبه‌های بازدارنده و انگیزاننده در وجود وی به شکل‌گیری با کیفیت شخصیت یک شهروند خوب به جامعه خدمت کنیم.
 

به اشتراک بگذارید :