26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ ۱۰:۱۵:۳۵
کد مطلب:  1411155
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری بیش از 180 جلسه مجازی برای دبیران و هنرآموزان استان

دومین نشست مجازی سرگروه های آموزشی درس عربی دوره دوم متوسطه کشور به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و با محوریت بررسی عملکرد چهارماهه و تبیین نحوه سنجش و ارزشیابی در شرایط آموزش مجازی برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، هاشمی معاون آموزش متوسطه  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به جمعیت دانش آموزی بالای یک میلیون نفر،در شهرستان های استان تهران گفت: این استان دارای بیشترین ساعات تدریس در سطح کشور بوده و گروههای آموزشی متوسطه این استان بالغ بر 180 جلسه مجازی برای دبیران و هنرآموزان استان و دو وبینار کشوری برای درس عربی دوره دوم متوسطه برگزار نموده است.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و ضرورت توجه به تدریس در فضای مجازی اظهار داشت: با راه ‍اندازی سایت vclass.teo.ir   شبکه ای بعنوان مدرسه مجازی توانستیم  بیش از سه هزار محتوای آموزشی که حاصل زحمات دبیران، سرگروههای درسی و کارشناسان گروه های آموزشی شهرستانهای تهران می باشد، بارگذاری و در دسترس همکاران عزیز قرار دهیم.

 

هاشمی تصریح کرد: در این سایت یک برگه با نام «توسعه شایستگی های حرفه ای معلمان» تعبیه شده که حاوی دوره های آموزشی پودمانی است و منبع آموزشی دوره ضمن خدمتی 24 ساعته برای دبیران سطح استان است که می توانند از آن بهره ببرند.

در ادامه  شیرزادی رئیس گروه تکنولوژی، گروههای آموزشی و بررسی محتوا در دفتر دوره دوم متوسطه نظری ،گفت: این ایام بدلیل شرایط خاص و شیوع بیماری کرونا یک دوران گذار و تغییر است و فعالیتهای ارزشمند دبیران محترم طی ده ماه اخیر، در دو حوزه تدریس در شبکه های تلویزیونی و کانال های رسمی در سامانه شاد چشمگیر بوده است.

 

وی با تاکید بر اجرای طرح نظارت براساس فرم دبیرخانه توسعه شایستگی های حرفه ای معلمان تصریح کرد:  این طرح  که 20 درصد  کلاس های درسی مجازی در کشور را پوشش دهد، نوع آموزش ها در آن باید با روش های بهتری استمرار یابد.

 

 

در بخش دیگری از این وبینار طرزی ،مسوول دبیرخانه راهبری درس با بیان شیوه نامه های برگزاری امتحانات نیم سال اول، روند فعالیت استانها، ابعاد فنی و تخصصی موردقبول برای محتواهای الکترونیکی تولید شده جهت بارگذاری در سامانه شاد تاکید کرد:حدود 700 محتوای درسی واصله از استانهای سراسر کشور در سه بخش از دروس کتب عربی شامل متون، قواعد و تمارین، در کانال دبیرخانه قرار گرفته است.

 

 

به اشتراک بگذارید :