9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۴:۰۶:۲۴
کد مطلب:  1410514
در آستانه هفته شوراهای آموزش و پرورش صورت گرفت:
معرفی شوراهای برترآموزش و پرورش استان زنجان

شورای آموزش و پرورش شهرستان های طارم، ابهر، ایجرود و منطقه افشار به عنوان شوراهای برتر استان معرفی شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اهمیت شوراهای آموزش و پرورش گفت : قانون شوراهای آموزش وپرورش به عنوان یکی از مهم ترین قوانینی است که با رویکرد افزایش مشارکت مردم ، تمرکززدایی و بهره مندی از امکانات ملی و منطقه ای در سال 1372 به تصویب رسید.

وی مهم ترین هدف قانون تشکیل شوراهای آموزش وپرورش را بسیج کلیه امکانات ، سرمایه ها، منابع ملی و منطقه ای و بهره گیری از آنها در جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت دانست و افزود: این شورا به دنبال ایجاد فضای مناسب به منظور همکاری بیشتر ارگان‌ها و نهادها با آموزش و پرورش است، این نهاد با ایجاد ساز و کار لازم برای نظارت مردمی، یک شورای برنامه‌ریز و راهبردی در آموزش و پرورش است.

مظفری شورای آموزش و پرورش را یک نهاد فراگیر و تاثیرگذار در فعالیت‌های آموزش و پرورش دانسته اظهار داشت: تلاش می کنیم تا از این ظرفیت مطلوب برای پیشبرد برنامه ها بهره ببریم.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان افزود : بر اساس قانون شوراها، هر منطقه و شهرستان متناسب با مقتضیات فرهنگی و اجتماعی خود برای تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان تصمیم می‌گیرد و بر اساس پتانسیل و توانمندی‌های هر منطقه برای تقویت مدارس و آموزش و پرورش استفاده می‌شود.

مظفری با اشاره به تنگاناهای آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند از عهده مسائل این وزارتخانه برآید و قانون شوراها، این خلاء را پر کرده است و در واقع بر آموزش و پرورش یک بازوی قدرتمند بوده است.

وی افزود: 14شورای آموزش و پرورش با عضویت 186 نفر دراستان زنجان فعالیت می‌کند که امیدواریم با تدابیر حکیمانه استاندار محترم و مشارکت فعال اعضا و همراهی کلیه ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی شهرستان و آحاد مردم شاهد رشد کمی و کیفی آموزش و پرروش استان باشیم.

مظفری با اشاره به ارزیابی عملکرد شوراهای آموزش و پرورش مناطق و نواحی استان گفت : عملکرد  یکساله شوراهای آموزش و پرورش مناطق استان مورد ارزیابی قرار گرفته است که  از شوراهای برتر استان در هفته شوراها (24 لغایت 30 دی ماه ) تقدیر و تجلیل به عمل خواهد آمد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به ارزیابی صورت گرفته از عملکرد شوراهای استان گفت : بر اساس شاخص های مشخص و مطابق ارزیابی های به عمل آمده ، شورای آموزش و پرورش شهرستان های طارم،ابهر، ایجرود و منطقه افشار با کسب بالاترین امتیازات به عنوان شوراهای برتر استان معرفی شدند.

مظفری، برگزاری منظم جلسات ، پیگیری مستمر مصوبات ، انطباق مصوبات شورا با ماده 8 قانون مربوطه ، اجرای مواد 13و 16 و 18 قانون شوراها و میزان جذب و جلب مشارکت های مردمی را از جمله مهم ترین محورهای ارزیابی عملکرد شوراها دانست.

به اشتراک بگذارید :