25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۳:۰۴:۱۵
کد مطلب:  1410413
تشریح جزییات طرح بازگشایی مدارس در شهرستانهای تهران
صیدلو: مدارس با رعایت مفاد بخشنامه وزارت آموزش و پرورش از اول بهمن بازگشایی می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت: طرح بازگشایی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان از اول بهمن ماه برابر بخشنامه وزارت آموزش و پرورش اجرایی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو در تشریح جزئیات این طرح، گفت: در اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا، در خصوص آموزش حضوری پایه‌های اول و دوم ابتدایی، دروس کارگاهی هنرستان‌ها و مدارس دارای جمعیت کمتر از ۵۰ دانش‌آموز، با عنایت به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، کلاس‌ها و مدارس مذکور از اول بهمن ماه سال جاری با رعایت دقیق مفاد بخشنامه وزارت آموزش و پرورش بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: آموزش حضوری شامل دانش‌آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی، در مناطق دارای وضعیت زرد و آبی، دانش‌آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر (بر اساس آمار ثبت نامی در سناد) در وضعیت آبی، هنرجویان هنرستان های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کار آموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی می‌شود.

این مقام مسوول همچنین گفت:  تعداد دانش‌آموزان در کلاسهای حضوری، حداکثر ۱۰ نفر است و مدیران مدارس موظف هستند نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام کنند و بر اساس مصوبات شورا و انجام اقدامات لازم، زمینه حضور دانش آموزان را در مدرسه فراهم آورند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران یادآور شد:  به منظور هماهنگی و همراهی خانواده‌ها شرایط به گونه ای فراهم شده است که همه دانش‌آموزان مشمول و خانواده‌های آنان از میزان، زمان، نحوه حضور و دستورالعمل های بهداشتی مربوط آگاه باشند و با اطمینان خاطر فرزندان خود را به مدرسه بفرستند.

صیدلو  تاکید کرد: رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در آموزش حضوری الزامی است و خانواده ها اطمینان داشته باشند که برای رفع دغدغه آنها آموزش و پرورش همه ظرفیت هنای خود را به کار خواهد گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با تاکید بر اینکه مدیران و کادر اداری اجرایی مدارس مکلف به رعایت دقیق و همه جانبه دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی هستند، اظهار امیدواری کرد در سایه مشارکت و همراهی خانواده ها، فرایند بازگشایی مدارس به خوبی محقق و دانش‌آموزان از مزایای آموزش حضوری بهره گردند.

گفتنی است بر اساس اعلام ستاد ملی کرونا، شهرستانهای استان تهران در وضعیت زرد قرار دارند.

 

به اشتراک بگذارید :