28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۲:۴۶:۲۸
کد مطلب:  1410362
نشست مجمع خیرین حمایت از بازماندگان ازتحصیل شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و اعضای مجمع خیرین استان، نشست مجمع خیرین حمایت از بازماندگان ازتحصیل در سالن آیت الله هاشمی اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو با استناد به آیات قرآن کریم، خیرین را بدنه فعال جامعه توصیف و از اهمیت نقش اجتماعی آنان در حل مشکلات و چالش‌های مهم جامعه از جمله ورود در مسائل تربیتی و آموزشی بعنوان نقطه عطف زندگی آنان یاد کرد.

وی با اشاره به عظمت کار خیرین و مسئله مهم انفاق گفت: اعتبار خیرین محترم می‌تواند در جذب کمک‌های انسان دوستانه جهت تامین هزینه‌های تحصیل دانش‌آموزان بازمانده بسیار موثر و مفید باشد.

در این نشست اکبر ابراهیمی رئیس مجمع خیرین استان با قدرشناسی از افراد خیر و موقعیتی که نصیب آنان شده است،گفت: خداوند برما منت گذاشته است که قدم در این راه خیر بگذاریم و بدانیم هرآن چه که انفاق می‌کنیم برای ما ماندگار است و باید قدر این موقعیت‌ها را بدانیم و حداکثر استفاده را برای خدمت به نیازمندان داشته باشیم.

در ادامه سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به تبیین دستور جلسات پرداخت و براساس مصوبات ابوالفضل اخوان بعنوان مدیرعامل مجمع با اکثریت آرا انتخاب شد، همچنین مقرر شد مناطق 21گانه شهرستان‌های تهران به مدت دوسال بصورت نمایندگی، مجمع خیرین منطقه را تشکیل و اداره نمایند و سپس بعد از دو سال اقدام به تشکیل مستقل مجمع نمایند.

نماینده موسسه دارالاکرام حضرت ابوالفضل (ع) نیز در این جلسه به تبیین و نحوه فعالیت این موسسه در حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل پرداخت و گفت: این موسسه آمادگی دارد در صورت احراز شرایط، دانش‌آموزانی که بنابه دلایل مالی از تحصیل بازمانده‌اند، مورد حمایت قرار دهد، درضمن متعهد شدند تا پایان سال1400 تعداد 2 هزار نفر از دانش‌آموزان حائز شرایط را بورسیه تحصیلی نمایند.

به اشتراک بگذارید :