27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ ۱۲:۲۲:۵۳
کد مطلب:  1410330
در آیین ارسال تجهیزات هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران مطرح شد؛
آذرکیش: توسعه آموزش‌های مهارتی در راستای کاهش نرخ بیکاری کشور موثر است

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه فنی‌حرفه‌ای و کار و دانش در آیین ارسال تجهیزات هنرستان‌های شهرستان‌های استان تهران، مهارت‌آموزی و کارآفرینی را از اولویت اول آموزش و پرورش عنوان کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مصطفی آذرکیش در این نشست گفت: برای تولید داخلی باید کیفیت را توسط نیروهای انسانی خلاق، ماهر، نوآور و مستعد ایجاد کنیم و قطعا در این مسیر هنرستان‌های ما با آموزش مهارتی خود می‌توانند این اتفاق را رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه توسعه هنرستان‌ها در راستای اصلاح هرم شغلی کشور، حایز اهمیت است، گفت: ما در این هرم شغلی که در سطوح هشتگانه مصوب شده مجلس شورای اسلامی است بیشترین فراوانی را در بخش نیروی کار ماهر مد نظر داریم.

آذرکیش گفت: تجهیزات با کیفیت، از اجزاء اصلی کار هنرستان‌ها است که به کمک آن می‌توانیم در تعمیق مهارت آموزی و بالا بردن کیفیت آموزی دست پیدا کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به گزارش‌های ارسالی از استان گفت: بسیاری از پیش فرض‌هایی که در وزارت آموزش و پرورش در بخش هنرستان‌های فنی حرفه‌ای و کار و دانش متصور است، در آموزشگاههای شهرستانهای استان تهران محقق می‌شود.

وی با اشاره به رشد ۲ درصدی دانش‌آموزان هنرستان‌های شهرستان‌های تهران در سال تحصیلی جاری، از رشد بیش از ۳۲ هزار نفری این دانش‌آموزان در سراسر کشور خبر داد و گفت: امسال بیش از ۱۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز هنرستان‌های کشور تخصیص یافته است که در شرایط کرونایی موجود با استفاده از فن‌آوری‌های بروز برای بالابردن کیفیت آموزشی در این مدارس استفاده شود.
 

به اشتراک بگذارید :