22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ ۱۰:۰۷:۰۴
کد مطلب:  1409421
اسامی ۱۰ استان برگزیده در اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار

اسامی ۱۰ استان برگزیده در اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار از سوی دبیرخانه کشوری جشنواره فرهنگی و هنری علمدار اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی،‌ پیرو ابلاغ سیاست‌های و راهبردهای فرهنگی و تربیتی شهید حاج قاسم سلیمانی، جشنواره فرهنگی و هنری (علمدار) به ابتکار اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش و حمایت معاونت پرورشی و فرهنگی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان (به عنوان دبیرخانه جشنواره) ویژه همکاران فرهنگی (اداری وآموزشی) و دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی سراسر کشور برگزار شد.

از جمله اهداف این جشنواره می‌توان به گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت، معرفی اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل جوان و نوجوان کشور، صیانت از میراث ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان مدرسه و مکتب درس آموز، بازنمایی حقیقی از تصویر آن شهید آسمانی به مثابه نمادی از هم پیوستگی و همدلی آحاد جامعه ایرانی و امت اسلامی با هر سلیقه و گرایشی، معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و فرهنگیان مستعد و علاقه‌مند و تقدیر از آن‌ها، اشاره کرد.

رشته‌های جشنواره در 2 بخش فرهنگیان و دانش‌آموزی در بخش فرهنگیان شعر، داستان کوتاه، مقاله، بیان خاطره،خوشنویسی/ نقاشی خط و در بخش دانش‌آموزی در دوره اول و دوم ابتدایی: نقاشی، نامه‌ای به سردار سلیمانی، دکلمه خوانی و در دوره متوسطه دوره اول و دوم: نقاشی، خاطره نویسی و دل نوشته، نامه‌ای به سردار سلیمانی، داستان کوتاه / داستانک بود.

همچنین محورها و موضوعات جشنواره «شهید سلیمانی: رفتار و سبک تربیتی و برخورد ملاطفت آمیز با کودکان و نوجوانان و یاران خویش؛ شهید سلیمانی: ساده زیستی، اخلاص درعمل، کارآمدی، مردم دوستی و خدمت به مردم؛ شهید سلیمانی: وفاداری به رهبری و آرمان‌های انقلاب اسلامی؛ شهید سلیمانی و فرزندان شهدا؛ شهید سلیمانی و احترام به پدر ومادر؛ شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و اتحاد ملی؛ شهید سلیمانی، شجاعت و مقاومت؛ شهید سلیمانی مدرسه و مکتب درس آموز؛ ابعاد جهانی وداع باشکوه و تاریخی با آن شهید سلیمانی در جهان (بزرگترین تشییع جنازه جهان)؛ نقش شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به عنوان فرماندهان ارشد و موفق مقابله باداعش و گروه‌های تروریستی و ایجاد امنیت برای مردم عراق و سوریه؛ راز محبوبیت شهید سلیمانی؛ نگاه شهید سلیمانی به حجاب و عفاف» بود.

علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی در گفت‌وگو با پانا از استقبال دانش‌آموزان و فرهنگیان سراسر کشور همچنین مدارس ایرانی خارج از کشور از جشنواره علمدار (یادواره شهید آسمانی، حاج قاسم سلیمانی) یاد کرد که بسیار بی نظیر و گسترده بود.

رمضانی ادامه داد: دبیرخانه کشوری جشنواره علمدار، واقع در معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان، پایتخت مقاومت و زادگاه سردار دل‌ها، حاج قاسم عزیز، از شرکت گسترده دانش‌آموزان و فرهنگیان عزیز سراسر کشور در این رویداد فرهنگی و هنری تشکر کرد چراکه بیش از 110 هزار اثر در رشته‌ها و بخش‌های مختلف، به دبیرخانه کشوری جشنواره علمدار ارسال شد.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی گفت: مراسم اختتامیه و آئین تجلیل از برگزیدگان اولین جشنواره فرهنگی و هنری علمدار یادواره شهید آسمانی، سپهبد حاج قاسم سلیمانی دوشنبه ۱۵ دی ماه ۹۹ مصادف با ایام شهادت حاج قاسم در دیار ایثار و مقاومت کرمان برگزار شد.

وی اضافه کرد: این مراسم با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری برگزار و مراسم اختتامیه به صورت زنده از کانال جشنواره و کانال‌های فرهنگی و پرورشی در شبکه شاد پخش شد.

رمضانی برگزیدگان اولین جشنواره فرهنگی هنری علمدار را در بخش‌های مختلف از استان‌های مختلف اعلام کرد. همچنین از سوی دبیرخانه کشوری جشنواره فرهنگی و هنری علمدار اعلام شد استان‌های فارس، کرمان و شهرستان‌های تهران به ترتیب بیشترین اثر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

 

به اشتراک بگذارید :