18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۰:۳۳:۰۱
کد مطلب:  0hCOrQvn
استاندار قزوین:
امکانات دستگاههای اجرایی قزوین در برنامه های تابستانی بسیج شود

استاندار قزوین گفت: برای تاثیرگذاری بیشتر در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان باید همه امکانات ورزشی و آموزشی دستگاههای اجرایی در تابستان بسیج شود.

فریدون همتی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که شنبه شب در سالن کنفرانس آموزش و پرورش قزوین برگزار شد اظهارداشت: در جلسات قبلی ضرورت برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان مطرح شد تا آمادگی کاملی برای این ایام داشته باشیم.

وی افزود: در تابستان دانش آموزان زیادی از درس فارغ می شوند که ما وظیفه داریم با بسیج همه امکانات سرگرمی های متنوع و متعددی را برای آنها تدارک ببینیم تا کاری مغفول نماند.

استاندار قزوین یادآورشد: محور کار باید آموزش و پرورش باشد و سایر دستگاههای اجرایی در کنار این نهاد همه امکانات خود را بسیج کرده و در اختیار متولیان قرار دهند تا نتیجه کار مفیدتر باشد.

وی بیان کرد: اگر اداره ای امکانات خود را در اختیار برنامه های آموزش و پرورش قرار ندهد تا برای فرزندان ما استفاده شود خطا کرده و به مجموعه کارها آسیب زده است لذا از مدیران انتظار داریم ضمن آسیب شناسی برنامه های گذشته با تعریف برنامه های شاد و فرحبخش و آموزنده این ایام را بخوبی مدیریت کنند.

درب مدارس و مساجد در تابستان به روی دانش آموزان باز باشد

همتی گفت: باید درب مدارس و مساجد استان در تابستان به روی دانش آموزان باز باشد و حتی محوطه و حیات آن برای بازی و ورزش فرزندانمان استفاده شود.

وی تصریح کرد: برگزاری تورهای استانی و کشوری از کارهای خوبی است که می تواند دانش آموزان را با بناهای تاریخی و فرهنگی و مفاخر آشنا کند و در این میان حتی می توانیم برای برخی دانش آموزان که خانواده آنها مشارکت کنند تورهای خارجی هم برگزار کنیم تا آینده سازان کشور بخوبی با جامعه آشنا شوند.

استاندار یادآورشد: تورهای تفریحی، آموزشی و علمی برای همه سنین مفید است و در این کار می توانیم استعدادها را شناسایی کرده و در برنامه های اینده مورد توجه قرار دهیم و رسانه ملی هم باید در این راه همت بیشتری کرده و در اطلاع رسانی قویتر عمل کند.

همتی راه اندازی استخر در جنوب شهر را ضروری دانست و گفت: استخر منطقه راه آهن برای دانش آموزان محدوده جنوب شهر بسیار ضروری است تا بتوانیم از امکانات موجود استفاده بهینه و مطلوب کرده و با توزیع عادلانه امکانات همه افراد را از برنامه ها برخوردار کنیم لذا این مجموعه باید بسرعت راه اندازی و قابل استفاده شود.

تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان برای راه اندازی کانون اصلاح

وی ضمن اظهار نگرانی از وضعیت جسمی برخی دانش آموزان در زمینه مشکلات قامتی تصریح کرد: راه اندازی کانون حرکات اصلاحی در همه شهرستانهای استان بسیار ضروری است به همین منظور ۳۰۰ میلیون تومان تخصیص داده می شود تا این مراکز برای تامین سلامت دانش آموزان بسرعت راه اندازی شود.

در این جلسه بهمن طاهرخانی و بابایی صالح نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام قابل امام جمعه موقت قزوین، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی عضو شورا نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :