15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۰:۳۲:۰۶
کد مطلب:  rqwoxWG6
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
راه اندازی شش کانون حرکات اصلاحی در استان قزوین ضروری است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: بیش از ۶۰ درصد دانش آموزان ابتدایی استان مشکلات قامتی دارند که برای جلوگیری از عارضه جسمی، باید شش کانون حرکات اصلاحی در شهرستانها راه اندازی شود.

سالار قاسمی شنبه شب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن کنفرانس آموزش و پرورش برگزار شد اظهار داشت: امروزه همه کسانی که در عرصه تعلیم و تربیت تلاش می کنند واقفند که غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان می تواند به رشد معنوی و جسمی دانش آموزان کمک کند لذا باید بتوانیم با بسیج همه امکانات برنامه های مفیدی را در تابستان اجرایی کنیم.

وی افزود: محور کار ما در تابستان ایجاد نشاط معنوی در میان همه دانش آموزان است و با برخورداری از امکانات ورزشی و آموزشی همه ادارات تلاش می کنیم کار مفیدی در تابستان صورت گیرد.

قاسمی تصریح کرد: در حال حاضر شش پژوهش سرا در استان فعال است و امسال مجوز هفت پژوهش سرا نیز دریافت شده و با تدارک برنامه های متنوع تلاش می شود شادابی دانش آموزان در تابستان فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین یادآورشد: هدایت تحصیلی دانش آموزان از کارهای مهمی است که در آینده آنها موثر است که امسال ۱۶ هزاردانش آموز پایه نهم داریم که برنامه ریزی در این زمینه صورت گرفته تا مشاوره لازم در انتخاب رشته به آنها داده شود.

تربیت دانش آموز مفید و با مهارت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

وی بیان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باید بتوانیم دانش آموزانی مفید و تاثیرگذار و شاداب تربیت کنیم به همین دلیل در یک بسته فرهنگی تلاش کرده ایم به همه نیازهای علمی ورزشی، سرگرمی، جسمی و روحی دانش آموزان توجه کنیم تا کاری مغفول نماند.

قاسمی اظهارداشت: متاسفانه دانش آموزانی در مقطع ابتدایی با مشکلات قامتی روبرو شده اند که بویژه برای دختران این موضوع نگران کننده است و می تواند اینده آنها را دچار بحران کند به همین دلیل کانون حرکات اصلاحی در کشور پیش بینی شده که با راه اندازی آن می توان ضمن شناسایی افراد دچار این عارضه برای رفع آن اقدام کرد.

وی تصریح کرد: اگر در سنین خاصی از این عارضه غفلت کنیم و آن را اصلاح نکنیم دیگر در سنین بالاتر قادر به رفع مشکل نخواهیم بود و دانش آموزانی خمیده و با ضعف های جسمانی خواهیم داشت که اسیب های جدی به ما وارد خواهد کرد.

استان قزوین نیازمند شش کانون حرکات اصلاحی است

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه گفت: در شرایط کنونی باید شش کانون حرکت اصلاحی در استان راه اندازی شود که به ۶۸۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد که اگر نیمی از آن توسط استان پرداخت شود با سایر منابع داخلی بسرعت در هر شهرستان یک کانون راه اندازی می کنیم.

وی توسعه و تجهیز درمانگاه ویژه فرهنگیان را از دیگر برنامه های سال جاری دانست و گفت: با راه اندازی رسمی این درمانگاه در سال جاری خوشبختانه ارائه خدمات درمانی به معلمان بخوبی انجام می شود و با تجهیز بخشهای دیگر آن امیدواریم خدمات آن تکمیل شود.

قاسمی اظهارداشت: در ناحیه شهری مهرگان به دلیل کمبود مدرسه نسبت به واگذاری واحدهای آموزشی ساخته شده توسط راه و شهرسازی به بخش خصوصی همچنان مخالفیم و آمیدواریم این موضوع پس از برسی های کارشناسی بیشتر و توجه به دیدگاههای آموزش و پرورش مورد بازنگری قرار گیرد.

در این جلسه بهمن طاهرخانی و بابایی صالح نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام قابل امام جمعه موقت قزوین، معاونان استاندار و مدیران دستگاههای اجرایی عضو شورا نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :