18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۰:۳۰:۳۳
کد مطلب:  hrut3A24
معاون پرورشی آموزش پرورش استان قزوین:
۴۳ هزار دانش آموز در برنامه های تابستانی شرکت می کنند

معاون فرهنگی آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با برنامه ریزی انجام شده در تابستان امسال ۴۳ هزار دانش آموز در برنامه های فرهنگی و آموزشی شرکت خواهند کرد.

حجت الاسلام علی انصاری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که شنبه شب برگزار شد اظهار داشت: در برنامه ریزی های آموزشی به گونه ای عمل خواهیم کرد تا هر دانش آموز بتواند یک مهارت یاد بگیرد و در زندگی از آن استفاده کند.

وی افزود: با همکاری دستگاههای اجرایی نسبت به برگزاری دوره های آموزشی با عنوان «نه به اعتیاد»، آسیب های دوست یابی خیابانی، کارگاه مهارت آموزش اجتماعی، امداد و نجات، اقدام کرده ایم و تلاش می کنیم دانش آموزان بیشتری تحت پوشش برنامه های تابستانی قرار گیرند.

انصاری تصریح کرد: ۲۲ درصد دانش آموزان استان تحت پوشش برنامه های تابستانی آموزش و پرورش قرار می گیرند و در صورت بسیج همه امکانات دستگاه های اجرایی می توان افراد بیشتری را در برنامه ها مشارکت داد.

وی یادآورشد: نیمه کاره بودن استخر کانون رشد در مینودر، تخصیص نیافتن اعتبار برای ساخت کانون نرجه تاکستان و شهرستان آبیک، نبود زیرساخت در مدارس استان از جمله امکانات کارگاهی، آزمایشگاه تخصصی و کلاس های ورزشی، و ضرورت تجهیز کتابخانه های مدارس از مشکلات موجود است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: کاروان راهیان نور فرصت بسیار مغتنمی برای آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای دفاع مقدس است که هر سال حدود ۵ هزار نفر به مناطق جنگی اعزام می شوند که اگر اعتبار لازم داده شود این تعداد تا دو برابر قابل افزایش است.

رونمایی از ۱۲ اثر هنری در قزوین

حجت الاسلام انصاری از رونمایی از اثار هنری هم خبرداد و یادآورشد: به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی غرب برای اولین بار در کشور از ۱۲ اثر هنری اهل بیت در استان رونمایی خواهد شد.

وی گفت: از آنجا که حدود ۷۰ درصد موسیقی زیرزمینی تولید می شود با جایگزین کردن سرودهای انقلابی تلاش کرده ایم ضمن مقابله با این حرکت ضد ارزشی نسبت به معرفی کارهای هنر مفید اقدام کنیم.

انصاری تقویت قرارگاه فرهنگی در استان را ضروری دانست و اظهارداشت: دشمنان در صدد تخریب ذهنیت دانش آموزان هستند لذا آموزش و پرورش در خط مقدم این جبهه فرهنگی قرار دارد که درصورت حمایت می تواند موثر عمل کند.

 معاون پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین اظهارداشت: امسال پیش بینی می شود ۴۳ هزار دانش آموز در برنامه های تابستانی شرکت کنند.

به اشتراک بگذارید :