3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۰:۲۴:۵۱
کد مطلب:  0S0XKz2R
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشست ستادی هدایت تحصیلی استان:
همه باید به سهم خود در زمینه هدایت تحصیلی به عنوان مهم ترین تصمیم فرزندان این مرز و بوم مشارکت کنند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشست ستادی هدایت تحصیلی استان گفت: همه باید به سهم خود در زمینه هدایت تحصیلی به عنوان مهم ترین تصمیم فرزندان این مرز و بوم مشارکت کنند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست ستادی هدایت تحصیلی شهرستان های استان تهران، با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در این نشست گفت: با اشاره به لزوم دقت نظر در تمهید مقدمات و امکانات برگزاری مطلوب روند هدایت تحصیلی سال نهم متوسطه در دوهفته ابتدایی تیرماه، اشاره کرده و گفت:جلسات ستادی هدایت تحصیلی استان با مشارکت و همراهی معاونت متوسطه با هدف اجرای مطلوب دستورالعمل مربوطه براساس چهار عامل استعداد، علاقه، نیاز و امکانات تشکیل شده و با تغییرات شکلی و ماهوی، هم در حیطه برنامه ریزی و هم در حیطه اجرا نیازمند مساعدت و همسویی کلیه ارکان ستادی، منطقه ای ویژه همکاران شاغل در مدارس می باشد.

هاشمی با اشاره به نقش اساسی خانواده ها در جریان هدایت تحصیلی، به لزوم تبیین موضوعات مرتبط با آن برای والدین و دانش آموزان جهت ایجاد تفکر و نگرش جدید و مدنظر قرار دادن استعدادهای متفاوت به جای تاکید صرف بر هوش و نمرات درسی اشاره کرد.

سیدمجتبی هاشمی ضمن تاکید بر نقش محوری و بی بدیل مشاوران مدارس به عنوان متخصصان این حوزه از آنان خواست با روش اقناعی و توجیهی نسبت به هدایت تحصیلی اقدام نمایند.

شایان ذکر است براساس مصوبه برنامه درس ملی هدایت تحصیلی امسال در پایه نهم و بر اساس 6 عامل نظر دانش آموز، نتایج آزمون های مشاوره ای، نتایج عملکرد تحصیلی، نظر والدین و نظر معلمان و نظر مشاور مدرسه انجام می پذیرد.

به اشتراک بگذارید :