13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ ۱۵:۵۵:۵۲
کد مطلب:  1408765
با نقاشی دیواری صورت گرفت؛
ابتکار معلم مازندرانی برای آشنایی بیشتر مردم با مفاهیم ریاضی

معلم مازندرانی برای آشنایی بیشتر مردم با مفاهیم ریاضی، دو قضیه مهم ریاضی را بر روی دیوار ورودی محل زندگی خود ترسیم کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ "حامد نیک‌پی" معلم محمودآبادی در این زمینه گفت: همیشه خواهان این بودم تا راهکارهای جدیدی را در راستای گسترش علم در جامعه و همچنین زیباشناختی مباحثی از جمله ریاضی در سطح جامعه ایجاد کنم.

وی افزود: در این راستا با هماهنگی شورای محترم روستای خشت سر محمودآباد دو قضیه مهم ریاضی Hahn-Banach و Operator Space که در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا ریاضی تدریس می‌گردد را در  ورودی روستای خشت سر نوشتم. با توجه به اینکه در بیشتر نقاط تلاش می‌کنند که در دیوارهای شهرها نقاشی ترسیم کنند من خواهان این بودم تا ایده جدیدی را در زمینه نقش و نگاره‌های روی دیوارهای شهری اجرا نمایم.

این دکترای ریاضی ادامه داد: با انجام این کار خواستم زیبایی ریاضی را به نمایش بگذارم و اینکه نشان دهم که حتی ریاضیات پیشرفته را با رسم شکل و نمودار می‌توان به‌صورت شهودی بیان کرد. از طرفی با نوشتن قضیه‌های ریاضی و همچنین اشکال هندسی می‌توانیم ارتباط بسیار زیادی بین علم و هنر را در سطح جامعه ایجاد نماییم که این می‌تواند باعث ایجاد انگیزه بین افراد گردد.

وی افزود: مفاهیم پیچیده ریاضی با رسم نمودار و شکل‌های هندسی باعث درک بیشتر افراد نسبت به مفاهیم ریاضی خواهد شد. ضمن اینکه با این کار سعی کردم یادگیری مفاهیم ریاضی در سطح جامعه گسترش یابد و از اهمیت بالاتری برخوردار گردد. این نوشتار نظر افراد را به خود جلب می‌کند که باعث می‌گردد خانواده‌ها بر اهمیت یادگیری ریاضی به فرزندانشان را یاداوری کنند و همچنین دانش‌آموزان و دیگر افراد به یادگیری مفاهیم و مباحث ریاضی بیشتر راغب گرداند.

نیک پی خاطرنشان کرد: نوشتن مفاهیم علمی بر روی دیوارهای شهری باعث می‌گردد تا روند جدیدی در زیباسازی شهری ایجاد شود که تاثیر بسیار زیادی در ایجاد فرهنگ علمی شهر ایجاد خواهد کرد و همچنین باعث ایجاد پیوند بیشتری بین مفاهیم هنر و مفاهیم علمی در بین افراد جامعه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :