23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1407841
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران؛
کیفیت‌بخشی فعالیت‌های پرورشی با نظارت بر عملکرد معاونین و مربیان پرورشی در شبکه شاد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از نظارت دقیق در فعالیتهای پرورشی مدارس استان طی سال تحصیلی جاری توسط گروه آموزشی کیفیت‌بخشی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت نظارت بر عملکرد معاونین و مربیان پرورشی در فضای مجازی "شبکه شاد" با هدف بهبود کیفی فعالیت‌های تربیتی از اولویت‌های معاونت پرورشی و فرهنگی استان در سال تحصیلی جاری است که این نظارت بر مبنای تحلیل وضعیت فعالیت‌های پرورشی قرار گرفته تا روحیه مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی را در همکاران مدارس تقویت کند و با ارائه بازخورد به عنوان روئسای مناطق موجبات رقابت پذیری سالم و اثربخشی در فعالیتهای پرورشی را فراهم آورد.

وی گفت: ارزیابی فعالیت ها با شعار نظارت آسیب شناسی آموزش توسط گروه کیفیت بخشی استان و مناطق از آذرماه به اجرا در آمده و سرسرگروههای مربوطه بر طبق نمونه برگ ارسالی از دبیرخانه کشوری عملکرد مربیان و معاونان پرورشی را در حوزه‌های "امور تربیتی، قرآن، عترت و نماز، فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی" مورد بررسی قرار می‌دهند.

این مقام مسئول گفت: انعکاس ابتکار و خلاقیت همکاران در جریان ارزیابی‌ها و نظارت از مدارس و ترویج فرهنگ خودارزیابی از دیگر اهداف نظارت توسط گروه آموزش کیفیت‌بخشی فعالیت‌های پرورشی خواهد بود.

 هاشمی ابراز امیدواری کرد با اجرای دومرحله‌ای طرح نظارتی و ارزشیابی مستمر از عملکرد معاونین و مربیان پرورشی استان برای برنامه عملیاتی سالیانه حوزه پرورشی گام‌های مثبتی در بهبود وضعیت کیفی فعالیت‌های تربیتی برداشته خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :