21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۰۸:۴۲:۰۳
کد مطلب:  VzJH3hPK
مدیر آموزش و پرورش رباط کریم:
آموزش و پرورش در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی نقش بسزایی ایفا می کند

مدیر و دبیر شورای آموزش و پرورش رباط کریم در اولین نشست شورا ی آموزش و پرورش این شهرستان گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی ازمتولیان فرهنگی جامعه در حفظ ارزش های انقلاب اسلامی با تلاش و کوشش در عرصه تعلیم و تربیت نقش بسزایی ایفا می کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اولین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم، با حضور رییس شورای آموزش و پرورش و فرماندار جدید رباط کریم برگزارشد.

مدیر و دبیر شورای آموزش و پرورش رباط کریم گفت: آموزش و پرورش به عنوان یکی از متولیان فرهنگی جامعه درحفظ ارزش های انقلاب اسلامی با تلاش و کوشش در عرصه تعلیم و تربیت نقش بسزایی ایفا می کند.

رفیعی، دبیر شورای آموزش وپرورش ضمن ارائه گزارشی از وضعیت آموزشی شهرستان افزود: وجود55هزاردانش آموز، 286 فضای آموزشی و رشد11 درصدی دانش آموزان، در سال جاری و طی  سال آینده شهر رباط کریم نیازمند 10 فضای آموزشی است که اگراین فضاها تأمین نشود، دچارمشکل اساسی خواهیم شد.

در ادامه، رییس شورای آموزش و پرورش و فرماندارجدید شهرستان رباط کریم گفت: پس ازپیروزی انقلاب اسلامی باتوجه به ماهیت آموزش و پرورش، نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش صورت گرفت اما این نگاه جوابگوی عظیم ترین دستگاه تعلیم و تربیت نبود.

بیات، فرهنگ  آموزش و پرورش را غنی و برگرفته ازفرهنگ اسلام دانسته و افزود:آموزش و پرورش در تربیت نسل دین دار نقش بسزایی دارد و در دوران دفاع مقدس و هم اکنون دفاع از حریم اهلبیت (ع) توسط شهدای مدافع حرم، شاهد رشادتهای نسل جوان در کشورهستیم و این امرنشان دهنده نقش تربیت در آموزش و پرورش است که توسط معلمان صورت گرفت.

گفتنی است پیگیری مصوبات بزرگداشت مقام معلم، وضعیت مدارس آبشناسان و شهرک خانه، راه اندازی مدارس پرند و انشعابات، اوقات فراغت دانش آموزان و تعیین شهریه مدارس نمونه دولتی و هیئت امنایی ازمهمترین مصوبات نشست شورای آموزش و پرورش بود.

 

به اشتراک بگذارید :