18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۰۸:۱۶:۴۹
کد مطلب:  TOQSi62c
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
طرح انسداد مبادی بی‌سوادی برای جذب دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در دماوند اجرا می شود

مدیر آموزش و پرورش دماوند از اجرای طرح انسداد مبادی بی سوادی برای دانش آموزان بازمانده از تحصیل در شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش اداره  روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سومین نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند در سال 95 با حضور محمد مشهدی عباسی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی، معاون سیاسی فرمانداری شهرستان دماوند، ابوذر نادری، مدیر شورای اسلامی شهرستان دماوند و دیگر اعضای این شورا در سالن كنفرانس آموزش و پرورش شهرستان دماوند برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند در این نشست ضمن تبریك ماه مبارك رمضان بیان اینكه دسترسی به آموزش همگانی و با كیفیت، ضرورت است اظهار داشت: عدالت آموزشی یكی از مهم‌ترین دستاورد‌های انقلاب اسلامی ایران است و توجه به سوادآموزی و مسئله آموزش وظیفه شرعی ماست.

وی افزود: با توجه به سند تحول بنیادین، انسداد مبادی بی‌سوادی لازمه ریشه‌كنی بی سوادی است و در این طرح همكاری همه‌ی مردم و دستگاه اجرایی شهرستان نقش موثری در انسداد مبادی بی‌سوادی دارد.

مشهدی عباسی با بیان اینكه بهره‌گیری از ظرفیت‌های برون و درون سازمانی نظیر شوراهای اسلامی شهر و روستا و انجمن اولیاء و مربیان به منظور شناسایی و جذب كودكان بازمانده از تحصیل نیز ضروری است، افزود: با جلساتی كه با شوراهای اسلامی روستاها شهرستان دماوند خواهیم داشت نسبت به شناسایی دانش آموزان جا مانده از تحصیل، زمینه سواد آموزی و تشكیل كلاس‌ها را برایشان مهیا خواهیم نمود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند خاطر نشان كرد: دو روستا جهت طرح انسداد مبادی بی سوادی مد نظر قرار گرفته كه در روستای كوهانك تعداد 5 دانش آموز با هماهنگی نهضت برون سپاری شده و این دانش آموزان به ادامه تحصیل مشغول می‌باشند.

به اشتراک بگذارید :