3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۳۰ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  nTRAOZqG
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
افزایش بهره وری در هنرستانها در جهت حركت به سمت نیازهای بازار كار است .

اولین جلسه کارگروه كیفیت بخشی به آموزش و افزایش بهره وری هنرستانها با حضور كاركنان ستادی اداره كل و تعدادی از مدیران هنرستانها برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت : یكی از گامهای دولت پیگیری بحث برون سپاری در شاخه کاردانش و تصویب آن به صورت یك قانون و اختصاص یك ردیف مستقل اعتباری برای این امر بوده است.  وی افزود : گام دیگر دولت در این خصوص تجهیز كارگاهها به كمك دستگاههای  دیگر است كه این امر در حال بررسی و تصویب به صورت یك قانون است .

شفیع پور در ادامه ضمن تأكید بر فعال سازی هنرستانها در جهت اجرایی كردن تبصره 75 (آموزش همراه با تولید) با توجه به اشاره قانونی به آن در بودجه سال 62 تصریح كرد : بهبود كیفیت آموزش و افزایش بهره وری در هنرستانها جهت  اقتصادی نمودن آموزش و حركت به سمت نیازهای بازار كار است .

این مقام مسئول ادامه داد: توانمند سازی علمی و عملی ، افزایش اعتماد به نفس هنرجویان ، توانمند سازی هنرآموزان ، توسعه فرهنگ خوداشتغالی و فرهنگ كار و استفاده بهینه از امكانات و تجهیزات هنرستانها از اهداف اصلی اجرای طرح كیفیت بخشی به آموزش و افزایش بهره وری است.

شایان ذکر است در ادامه اعضای کارگروه به بحث و تبادل نظر در خصوص الزامات قانونی طرح ، رشته های مورد تأكید در فرآیند آموزش همراه با تولید ، كیفیت و نحوه مدیریت در هنرستانها ،  مباحث مالی در ارتباط با تجهیزات و آموزش همراه با تولید و مباحث مرتبط دیگر پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :