15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ ۲۰:۴۹:۰۲
کد مطلب:  1406523
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
نقش بی بدیل و اثرگذار خانواده ها در اجرای هرچه بهتر طرح کوچ

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه همکاری خانواده ها در اجرای هرچه بهتر طرح کوچ شرط اول است گفت: سبک زندگی خانواده، حمایت و الگودهی والدین و... نقش بسیار اثرگذاری در توسعه فعالیت های حرکتی و تغذیه ای فرزندان دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمدعلی قهرمانی در بیست و دومین جلسه پیرامون طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ)، گفت: هرگونه اقدام برای کنترل وزن و چاقی بدون مشارکت، همراهی و حمایت خانواده ها موفق نخواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: سبک زندگی خانواده، حمایت و الگودهی والدین و... نقش بسیار اثرگذاری در توسعه فعالیت های حرکتی و تغذیه ای فرزندان دارد.

قهرمانی ادامه داد:  ازطرفی الگو های رفتاری و سبک زندگی خانواده بر الگوهای رفتاری بچه ها اثرمی گذارد بنابراین در مرحله اجرای مداخلات باید کار را از درون خانواده ها شروع کنیم.

 وی در ادامه گفت: با توجه به انجام مرحله ی اول غربالگری، انتظار می رود دبیران تربیت بدنی و مراقبین  سلامت مدارس پس از دریافت گزارش خروجی از سامانه سناد اطلاعات را در اختیار اولیا دانش آموزان قرار داده و والدین ضمن مطالبه گری از مسئولین مدرسه در راستای تامین سلامتی فرزندانشان گام های موثری بردارند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس افزود: این روزها با توجه به شرایط کرونا که منجر به کاهش نشاط در دانش آموزان شده است، آنها را در معرض بروز انواع بیماری های غیرواگیر از جمله چاقی و به دنبال آن دیابت، فشارخون و چربی قرار داده است.

قهرمانی با تاکید بر حضور جدی تر خانواده ها در امر تحصیل و توجه به حفظ سلامت فرزندانشان در شرایط کنونی گفت: بعد از غربالگری اولیه، برای به اجرا در آمدن این طرح، متکی به همراهی و همکاری همه جانبه ی خانواده هستیم یعنی اگر حضور خانواده ها را در اجرای طرح نداشته باشیم برنامه ابتر خواهد ماند.

وی با اشاره به اینکه  اقدام مورد نیاز و اثرگذار باید از طریق خانواده و با تغییر در برنامه های خانواده عملی شود گفت: اگر بتوانیم خانواده ها را با خود همراه کنیم می توانیم شاهد اجرای موفقیت آمیز طرح باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس از همکاران اداره سلامت خواست: با توجه وجود کارگروه سلامت در انجمن های اولیا و از آنجایی که در میان خانواده ها متخصصان بسیاری وجود دارند لذا با برنامه ریزی دقیق به ویژه در بحث تغذیه از ظرفیت آنها در کل استان در اجرای طرح استفاده کنیم.

قهرمانی در پایان یادآور شد: که تمامی مطالب آموزشی (مباحث تغذیه ای و حرکتی) در کانال شاد بخش اختصاصی کوچ به منظور بهره مندی خانواده ها بارگذاری شده است.

برای دریافت آخرین اخبار و اطلاعیه های رسمی و موثق آموزش و پرورش استان فارس به کانال اخبار این اداره کل در شبکه شاد به آدرس : farsmedunews  بپیوندید.

به اشتراک بگذارید :