18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ ۱۲:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1406229
رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی:
نیازمند سرمایه گذاری بخش غیردولتی در آموزش و پرورش هستیم

جلسه هم اندیشی کارشناسان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان؛ علی بیات رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان در جلسه کارشناسان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان با اشاره به ضرورت مشارکت همگانی در آموزش و پرورش گفت: یکی از سیاستهای آموزش و پرورش استفاده از مشارکت مردم در اداره مطلوب این نهاد می باشد و در این راستا تلاش می شود تا از تمامی ظرفیت های موجود برای جلب مشارکت مردم در آموزش و پرورش استفاده شود.

بیات افزود: سرمایه‌گذاری نهادهای دولتی، انقلابی و بخش‌های خصوصی در راه اندازی مدارس غیردولتی مورد استقبال قرار می‌گیرد.

بیات با اشاره به ضرورت نظارت بر عملکرد مدارس و مراکز غیردولتی گفت: نظارت بر فعالیت مدارس و مراکز غیردولتی از اصلی ترین برنامه‌ها و وظایف آموزش و پرورش است که با هدف نظارت بر اجرای دقیق قوانین، مقررات و در راستای تقویت و حمایت از مدارس فعال و قانون مدار انجام می‌شود.

وی بر اجرای دقیق قوانین و مقررات در مدارس و مراکز غیردولتی تاکید کرد و اظهار داشت: همه ما موظف به اجرای دقیق قوانین و مقررات هستیم و قطعا با اجرای مطلوب قوانین شاهد ارتقای رضایتمندی مردم از خدمات ارائه شده توسط این مدارس خواهیم بود.

رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی با اشاره به ضرورت اخذ تاییدیه معتبر نوسازی و رعایت ظرفیت اعلامی نوسازی اظهار داشت: مطابق ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی ، تامین فضا و امکانات مورد نیاز مدرسه طبق ضوابط آموزش و پرورش از مهمترین وظایف موسسان این مدارس و مراکز است و انتظار می رود موسسان محترم مدارس اهتمام ویژه ای در این خصوص داشته باشند.

در ادامه این جلسه علی محمدی؛ کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیردولتی با اشاره به کارکرد سامانه مشارکت ها  گفت : نظارت کارشناسان مناطق بر کم و کیف سامانه مشارکت ها ضروری است تا با درج اطلاعات دقیق توسط موسسان شاهد تعیین و اعلام  به موقع شهریه مدارس در سال تحصیلی آتی باشیم.

محمدی در ادامه با اشاره به اهمیت استاندارد فضاهای آموزشی گفت : شرط ادامه فعالیت مدارس و مراکز یپش دبستانی غیردولتی در سال تحصیلی آتی دارا بودن تاییده معتبر نوسازی است و به منظور حفظ ایمنی و سلامت دانش آموزان اجازه فعالیت به هیچ مدرسه یا مرکز پیش دبستانی غیردولتی فاقد تاییدیه معتبر نوسازی داده نخواهد شد.

کارشناس مسئول مدارس و مراکز غیردولتی استان در ادامه بر ضرورت اخذ تاییدیه گزینش کلیه پرسنل شاغل در مدارس و مراکز غیردولتی توسط موسسان مدارس و مراکز مذکور تاکید کرد و افزود: انتظار می رود در بازه زمانی 15 اردیبهشت تا 15 خرداد نیروهای مورد نیاز مدارس و مراکز جهت اخذ تاییدیه گزینش به ادارات آموزش وآموزش و پرورش معرفی گردند.

 

در ادامه این جلسه در خصوص مسایل و چالش های موجود در حوزه غیردولتی از جمله بحث فرآیند صدور تاییدیه نوسازی برای مدارس و مراکز غیردولتی،ضرورت تشکیل تیم های نظارت و آموزش مدیران و موسسان مدارس بحث و تبادل نظر شد.

گفتنی است بیش از 13 هزار دانش آموز در 120 مدرس غیردولتی در سال تحصیلی جاری مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :