13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ۱۲:۴۴:۰۴
کد مطلب:  KPrUoM5n
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری رقابت علمی 36 هزار دانش آموزان فارس برای ورود به مدارس نمونه دولتی استان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: 36 هزار دانش آموز فارس برای ورود به مدارس نمونه دولتی استان با هم رقابت کردند که از این تعداد ،شش هزار و 350 دانش آموز برتر به این مدارس راه خواهند یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، دکتر ناصر قجری شنبه گفت: آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان فارس ، روز جمعه 28 خرداد، در 334 حوزه امتحانی در سراسر استان فارس برگزار شد که از این تعداد، 162 حوزه مربوط به دوره اول متوسطه و 172 حوزه نیز مرتبط با دوره دوم متوسطه بود.

وی ادامه داد: دانش آموزان شیرازی در 82 حوزه امتحانی در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان شرکت کردند.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: در دوره اول متوسطه، 16 هزار و 885 دانش آموز با هم به رقابت پرداختند که از این تعداد، یک هزار و 850 دانش آموز یعنی درحدود 11 درصد شرکت کنندگان پذیرفته می شوند.

وی ادامه داد: در دوره دوم متوسطه نیز 19 هزار و 492 دانش آموز با هم به رقابت کردند که از این تعداد چهار هزار و 500 دانش آموز یعنی 23 درصد شرکت کنندگان در آزمون ،مجوز تحصیل در مدارس نمونه دولتی استان را کسب می کنند.

قجری یادآوری کرد: در استان فارس 71 مدرسه نمونه دولتی وجود دارد که 25 مدرسه در دوره اول متوسطه و46 مدرسه نیز در دوره دوم متوسطه فعال هستند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: نتایج این آزمون حداکثر تا نیمه دوم تیرماه و قبل از شروع زمان ثبت نام در مدارس متوسطه دوم استان اعلام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :