18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ۱۲:۲۲:۴۲
کد مطلب:  rXlHqIF1
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی قزوین:
نظام جامع برنامه ریزی از سال گذشته در آموزش و پرورش اجرا شده است

اولین جلسه تدوین برنامه سالانه آموزش و پرورش استان قزوین با حضور معاونین و کارشناسان در سالن جلسات برگزار شد.

خیراله رحمانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین در این جلسه گفت: برنامه ریزی مهمترین رکن پروژه مهر است، در شرایط موجود حق نداریم بی برنامه پیش برویم باید با شاخص، کارها را انجام دهیم.

وی افزود: باید تمام فعالیت ها براساس برنامه باشد، آن چیزی که شرایط را امسال حساس کرده ابلاغ نظام جامع برنامه ریزی است که باید با دقت آن را پیگیری کنیم، این نظام از سال گذشته آغاز شده و با تشکیل کارگروه و صدور ابلاغ ها، فعالیت نظام آموزشی آغاز شده است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی استان قزوین خاطر نشان کرد: نظام جامع باید در 4 سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور شکل بگیرد و تمامی فعالیت ها در قالب سامانه ای که طراحی شده است دنبال می شود، در برنامه ششم توسعه مقدمات کار فراهم شده و بر اساس برش استانی و بر مبنای سال 95 پیش خواهیم رفت.

خیراله رحمانی تصریح کرد: تنها تکلیفی که برجسته است، اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، تربیت در آموزش و پرورش رویکرد دینی و الهی به خود می گیرد و دانش آموزان را به حیات طیبه سوق می دهد، در نظام جامع و برنامه ششم باید شاخص هایی را تعریف کنیم که بر اساس سند تحول بنیادین باشد.

ایشان اضافه کرد: برنامه ریزی مستلزم ساز و کار ویژه ای است که در قالب آن بتوانیم برنامه خود را تنظیم کنیم و نیازمند یک نظام مدونی است که به سمتی برویم که شاخص ها را بهبود ببخشیم، برنامه ها باید بر اساس اسناد بالا دستی که همان سند تحول بنیادین است تنظیم گردد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی قزوین در ادامه اظهار داشت: در تدوین برنامه سال 96-95 باید به گونه ای تنظیم شود که با شاخصهای برنامه توسعه ششم هماهنگ باشد.

وی با اشاره به استراتژی در آموزش و پرورش گفت: استراتژی های سال 96-95 شامل اجرای سند تحول بنیادین، استقرار نظام جامع برنامه ریزی، افزایش مشارکت و اثر بخشی همگانی، ارتقای بهره وری و توسعه عدالت آموزشی و تربیتی می باشد که باید در تدوین برنامه سالانه مورد توجه قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :