2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۱:۳۱:۲۸
کد مطلب:  1403137
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
قاسم سلیمانی به یک تفکر و فرهنگ تبدیل شده است

آیین  اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری علمدار با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در ملارد برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یک نهاد فرهنگی بسیار عظیم می تواند فرهنگ شهادت و راه قاسم سلیمانی را جاری و ساری کند ،اظهار داشت: جشنواره علمدار قبل از هر چیز ما شیعیان مکتب امام حسین (ع)را به یاد وجود مقدس حضرت ابوالفضل عباس (ع) می‌اندازد و این بسیار عمیق و پرمعناست.
وی با اشاره به اینکه ماموریت اصلی آموزش و پرورش تربیت انسان است و باید انسان هایی همچون قاسم سلیمانی را در جامعه تربیت نماید، گفت: قاسم سلیمانی یک فرد نبود ،بلکه تبدیل به یک تفکر و فرهنگ شده است که با حذف فیزیکی و شهادت او ، فرهنگ و تفکرش از بین نخواهد رفت.
صیدلو با اشاره به اینکه امروز در ایران بزرگ اسلامی بیش از ۱۰ مدرسه به نام قاسم سلیمانی مزین گردیده است ،تصریح کرد: قطعاً در آینده این سوال در ذهن دانش آموزان  ایجاد خواهد شد که این فرد که بوده  و چه کرده است که نامش در این آب و خاک این گونه ماندگار گشته است .
این مقام مسئول، در پایان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید کار تخصصی و حرفه ای خود که همانا تربیت انسان هایی آگاه ، با بینش  و دارای تعلق خاطر به این آب و خاک می باشند را تربیت کند.

به اشتراک بگذارید :