18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ ۱۰:۰۷:۰۰
کد مطلب:  1402897
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:
زنجان پیشتاز ثبت نام نوآموزان تحت عنوان "کلاس گویا" در سطح کشور است

معاون آموزش ابتدایی استان گفت: با بسیج همه امکانات و منابع استانی، زنجان پیشتاز ثبت نام نوآموزان 4 و5 سال تحت عنوان کلاس گویای در سطح کشور است، که این موفقیت مرهون مدیریت موفق در سطح دستگاه تعلیم و تربیت استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، صیاد سلامی معاون آموزش ابتدایی اداره کل، در خصوص بسته تحولی خوانا و در ذیل آن« کلاس گویا » که ویژه نوآموزان 4 تا 5سال پیش دبستانی می باشد؛ توضیحاتی ارائه کرد.

وی مخاطبین این بسته تحولی را نوآموزان و دانش آموزان سراسر کشور معرفی کرد که از ابتدای دی ماه سال جاری در معرض آموزش های پیشرفته و هدفمندی در خصوص تقویت چهار مهارت "گوش دادن، سخن گفتن، خواندن و نوشتن" قرار می گیرند.

به گفته سلامی بیش از  11670 نوآموز مراکز پیش دبستانی رسمی و مجازی در مناطق مختلف آموزشی استان زنجان ثبت نام شده اند که از این تعداد 5 درصد ثبت نام شوندگان تحت عنوان« کلاس گویا » شناسایی و  کلاس بندی شده اند، که با توجه به استفاده از ظرفیت آموزشی شبکه شاد این رقم افزایش یافته و شامل همه مراکز غیر دولتی و دولتی است.

وی در خاتمه از حمایت ها و تلاش های ارزنده مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان و همه روساء و معاونین آموزشی و کارشناسان استانی و مناطق 14 استان، راهبران آموزشی و مدیران مراکز پیش دبستانی مشارکتی تحت حمایت دولت و غیر دولتی قدردانی نمود.

 

گفتنی است « بسته تحولی مدرسه خوانا » از ابتدای سال تحصیلی جاری به استان های سراسر کشور ابلاغ شده و پس از طی مراحل مقدماتی و آموزش مدرسان کشوری اکنون در مرحله آموزش معلمان مجری است که به زودی و با اتمام این دوره کوتاه مدت از ابتدای بهمن 99 وارد سطح کلاسی خود خواهد شد.  

به اشتراک بگذارید :