20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ ۱۴:۴۹:۵۳
کد مطلب:  1399975
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی؛
سردار سلیمانی چهره انقلابی فراملی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه سردار سلیمانی یک چهره انقلابی و فراملی است، گفت: شخصیت این شهید نه تنها باید تمجید و تعریف بلکه در بعد فراملی تحلیل، تجزیه و تفسیر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجانشرقی به نقل از خبرگزاری بسیج ، حجت الاسلام سید محمدعلی ال هاشم در وبینار علمی رونمایی از دانش نامه سردار سلیمانی افزود: وظیفه داریم سیمای ایشان را به عنوان چهره فراملی و تاثیرگذار در منطقه ترویج کنیم.

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: تاثیر شهادت ایشان بر اقشار مختلف فارغ از هرگونه عقاید فکری غیرقابل انکار است و باید میزان تاثیر شهادت ایشان تبیین و تفسیر شود.

امام جمعه تبریز ادامه داد: سردار سلیمانی تمثیل عینی از منظومه ارزش های ملی، دینی و انقلابی و نماد قدرت منطقه ای و برای کل مردم جهان نماد مقاومت است.

حجت الاسلام آل هاشم یادآور شد: رستاخیز عظیم ملت ایران پس از شهادت سردار سلیمانی حامل پیام های بزرگی برای دشمن بود و آن اینکه روح مقاومت در کالبد ملت جاودانه شدو با تهدید و کشتار نمی توان این روح را از کالبد جدا کرد.

وی اظهارداشت: مردم نشان دادند که خون سردار سلیمانی به هدر نخواهد رفت و عزم خود را برای انتقام سخت جزم تر کرده اند و دشمن بداند با ترور سردار سلیمانی نتوانست یاد این شهید را از یادها ببرد بلکه بیشتر ایشان را نسبت به زمان حیات معرفی کرد.

حجت الاسلام آل هاشم با بیان اینکه سردار سلیمانی آنچه داشت از مکتب امام راحل به دست آورده بود و خود را سرباز و مطیع محض ولایت می دانست، بیان کرد: این مجاهد شهید سربازان بسیاری تربیت کرد چراکه اهل سیاست بازی و قبیله گرایی نبود و به عنوان منادی رحمت در داخل و خارج تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: دشمن بداند امروز شهید سلیمانی خطرناک تر از زمان حیات شان هستند و برای عظمت این بزرگ مرد همین بس که توسط شیطان بزرگ و قدرت های اطلاعاتی استکبار به شهادت رسید.

حجت الاسلام آل هاشم اظهار امیدواری کرد: ما مطمئن هستیم که اهداف سردار سلیمانی به نتیجه نهایی خواهد رسید چراکه ایشان از هر تهدیدی برای تبدیل آن به فرصت در راستای تعمیق اخوت و همدلی در میان ملت های منطقه استفاده کرد و وعده الهی حق است و پیروزی از آن ماست./عباسی بیشک

به اشتراک بگذارید :