9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ ۱۲:۲۴:۴۶
کد مطلب:  1399501
جلسه مدرسه «کانون تربیتی محله» استان زنجان برگزارشد

اولین جلسه مدرسه کانون تربیتی محله استان زنجان با حضور معاون آموزش متوسطه اداره کل، رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان و سایر سازمانها، در سالن شهید تجلی اداره کل برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،داود بهرامی معاون آموزش متوسطه استان در این جلسه اظهار داشت: مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله باید با محیط بیرونی و محله خودش تعامل موثر داشته باشد و برنامه‌هایی که در این زمینه به اجرا در آمده است، تلاش دارد نقش و جایگاه مدرسه را براساس سند تحول بنیادین به جایگاه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری شایسته خود نزدیک کند.

وی تصریح کرد: مهمترین برنامه‌ای که در این زمینه اولویت پیدا کرد، گسترش مهارت‌آموزی در مدارس است که دانش‌آموزان باید مهارت‌هایی را که بر‌اساس الگوی ایرانی و اسلامی طراحی می‌شود‌ و به اجرا در می‌آید، فرا گیرند.

بهرامی افزود: هدف ما تبدیل کردن مدارس به آموزشگاه های علمی نیست, مدرسه می بایست کانون تربیتی محله باشد.  

در ادامه اصغر ابراهیمی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان استان ضمن تقدیر و تشکر ازنمایندگان سازمانها و نهادهای بیرونی مرتبط اظهار داشت: درسند تحول بنیادین از مدرسه به عنوان کانون تربیتی محله نام برده شده و پیشرفت فرهنگی محله با محوریت مدرسه میسر می گردد.

 ابراهیمی گفت: مهمترین مکان برای ایجاد فرصت تربیتی خلاقانه مدارس است و خانواده‌ها باید مدرسه را به عنوان کانون تربیتی محله بشناسند.

وی همچنین ابراز داشت: در سند تحول بنیادین مدرسه بعنوان کانون تربیتی محله تعریف شده ومدیر مدرسه محله را در خدمت مدرسه بکار گیرد وبا شناسایی ارکان مدرسه واستفاده از ظرفیت محله ومدرسه به حد کافی استفاده کند و آن وقت در مسیر واقعی سند تحول بنیادین قرار گرفته ایم.

شایان ذکر است در پایان این جلسه هر یک از نمایندگان نهادها و سازمانها، به بیان نظرات و پیشنهادات خود، حول دستور جلسه پرداختند.

به اشتراک بگذارید :