2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ ۱۶:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1399233
رونمایی از 6 عنوان کتاب در حوزه سوادآموزی ملارد

به مناسبت هفته سوادآموزی طی مراسمی از 6 عنوان کتاب که توسط مولفان حوزه سوادآموزی ملارد تالیف شده بود رونمایی گردید و از 15 نفر از فعالان این حوزه نیز تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از ملارد، به مناسبت هفته سوادآموزی و با حضور مسئولین از 6 عنوان کتاب که توسط مولفان حوزه سوادآموزی شهرستان ملارد تالیف گردیده رونمایی شد.

در این مراسم سجاد برنجی، فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان ملارد، ضمن اشاره به شخصیت های علمی و فرهنگی برجسته انقلاب اسلامی، مهمترین ویژگی انقلاب را فرهنگی و علمی بودن برشمرد و خاطرنشان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، به فرمان حضرت امام (ره) جنبش های علمی و فرهنگی ای نظیر نهضت سوادآموزی شکل گرفت و این روند با ابلاغ سیاست های کلی علم و فناوری مبنی بر تقویت و گسترش گفتمان تولید علم و جنبش نرم‌افزاری در کشور توسط مقام معظم رهبری بر اهمیت موضوع رشد علمی و باسوادی تاکید ویژه ای شده است.

وی بر استفاده از تمام ظرفیت ها برای ریشه کنی بی سوادی در این شهرستان تاکید کرد و افزود: نرخ بی سوادی در کشور رو به کاهش است اما برای جامعه فرهنگی ایران اسلامی هنوز رضایت بخش نبوده و می بایست از تمام ظرفیت ها برای ریشه کنی بی سوادی بکار گیری گردد.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در سالهای اخیر در حوزه سوادآموزی شهرستان ملارد گفت: با توجه به اینکه امروز دنیای اطلاعات و ارتباطات رشد چشمگیری یافته انتظار می رود علاوه بر بحث سوادآموزی به تربیت شهروند مسئول و آگاه نیز توجه ویژه شود.

در این مراسم که حجت الاسلام والمسلمین حسینی نوری امام جمعه، طیب رضایی فر مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد و فرشته اکبریان رئیس اداره سنجش سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران حضور داشتند از 15 نفر از فعالان حوزه سوادآموزی شهرستان ملارد نیز تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :