20 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ ۰۹:۳۲:۲۰
کد مطلب:  1399171
همزمان با سالگرد شهادت سردار دل ها صورت گرفت؛
تجدید میثاق مدارس شاهد و ایثارگران کردستان با آرمان های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

همزمان با سالگرد شهادت سردار دل ها، مدارس شاهد و ایثارگران کردستان با امضای الکترونیکی میثاق نامه، با آرمان های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی تجدید عهد نمودند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش کردستان، همزمان با سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، حاج قاسم سلیمانی، دانش آموزان، کارکنان آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد و ایثارگران استان و نیز اعضای ستاد های اجرایی شاهد و ایثارگران استان و شهرستان های تابعه  با آرمان های والای آن شهید گرانقدر تجدید میثاق نمودند.

صلاح الدین مفیدی ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید سلیمانی، یکی از ماموریت های طرح شاهد ومدارس شاهد را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت دانست و کار صورت گرفته را در راستای نهادینه سازی این فرهنگ ارزشمند  عنوان کرد.

مفیدی با بیان اینکه این تجدید عهد با آغاز دهه بصیرت، در بستر مجازی و به صورت الکترونیکی با ثبت مشخصات مشارکت کنندگان صورت گرفته است، افزود: مدارس شاهد و ایثارگران کردستان با مشارکت بالای خود در این طرح معنوی، بار دیگر نشان دادند که اهمیت فرهنگ ایثار و شهادت و جهاد و مقاومت  و نیز ترویج آن در نزد این مدارس بالاست و دانش آموزان مدارس شاهد کردستان با راهنمایی کارکنان آموزشی و پرورشی و اجرایی مدارس شاهد  قدر رشادت های مجاهدان سرزمین خود را می دانند.

متن میثاق نامه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در آستانه اولین سالگرد شهادت بزرگ مردی هستیم که جان شیرین و مبارک خود را نثار حیات عزتمندانه هم وطنان خود نمود؛ سرداری که با صلابت مثال زدنی، در مقابل دشمنان قسم خورده اسلام و ایران ایستاد و مهربانانه و با خلوص نیت، امنیت این نعمت گران بها-  را برای مردم کشورش تضمین نمود.

مایه مباهات و افتخار است در عصر انسانی زندگی می کنیم که رهبر فرزانه کشورمان او را شجاعِ مدبر و جنگاورِ مقید به حدود شرعی توصیف کرد. او با نثار خون خود فصل تازه ای از کتاب مقاومت و ایستادگی را شروع کرد؛ فصلی که دانش آموزان کشورش به تأسی از خون او و با یاری دلسوزانه و مسئولانه معلمان خود، قلم قدردانی از افتخارآفرینان کشورشان را بر آن خواهند نگاشت. ان شاءالله 

هم اکنون ما دانش آموزان و کارکنان آموزشی، پرورشی و اجرایی مدارس شاهد استان کردستان با گرامیداشت نام، یاد و خاطره سردار حاج قاسم سلیمانی و به پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی، با سردار دل ها عهد می بندیم که: 

در ادامه راه پر افتخاری که او قهرمانانه آن را نمایندگی می نمود، با تمام توان در راستای سربلندی ایران اسلامی تلاش کنیم و با فعالیت های علمی خود، روز به روز خودکفایی کامل کشورمان را نزدیک تر سازیم. 

 1. در راستای 40 سال خستگی ناپذیری در گام اول و باور راسخ آن سردار بزرگ به گام دوم انقلاب اسلامی و نیز با استناد به یکی از فرازهای آن بیانیه مبنی بر اینکه «دانش، آشکارترین وسیله قدرت و عزت یک کشور است»، هر چه بیشتر در راه تحصیل و تعلیم علم کوشا باشیم. 

2. به «مقاومت» به عنوان محوری ترین رویکرد متجلی در اعمال سردار سلیمانی وفادار باشیم. 

3. مطیع اوامر رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی بوده و از راه ولایت ذره ای کوتاه نیاییم.

4. با اعتقاد به اینکه همه ما مدیون شهدای گرانقدر و فداکاری های ایثارگران عزیز هستیم، در احترام به یادگاران شهداء و خانواده معظم جانبازان و ایثارگران، ثابت قدم بمانیم. 

 در پایان با سلام و درود به ارواح طیبه و تابناک شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی خاصه سردار حاج قاسم سلیمانی و امام شهیدان، از خداوند متعال می خواهیم ما را در راستای نیل به این اهداف کمک نماید..

به اشتراک بگذارید :