18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ۰۷:۴۸:۰۶
کد مطلب:  aFNTT2bl
مدير آموزش و پرورش قدس در آئین تجلیل از گروها های بازدید مدارس:
گروهاي بازديدكننده از عملکرد مدارس بايد همسو و يكسان عمل نمایند

در آئیني از گروه هاي بازديد مدارس در آموزش و پرورش شهرستان قدس تقديرگرديد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در آئیني از گروه هاي بازديد مدارس این شهرستان تقديربه عمل آمد.

مدير آموزش و پرورش شهرستان قدس ضمن تقدير و تشكر از كارشناسي ارزيابي عملكرد و کارشناسانی كه بازديد از مدارس را انجام دادند گفت: يكي از موارد مطرح شده در شوراي معاونين ، بازديد از تمامی مدارس شهرستان قدس بود كه در اين راستا گروه هايي از افراد توانا و با تجربه تشكيل شد كه در حد توانشان از مدارس بازديد و بر عملكرد مديران و عوامل اجرايي مدارس نظارت كردند.

محمدرضا بهمنش، ضمن تأكيد بر تخصصي بودن و دقت نظر در اين بازديدها افزود: گروهاي بازديدكننده بايد همسو و يكسان عمل كنند و امتيازي ندهند که نتوانند از آن دفاع نمایند.

بهمنش در ادامه خاطر نشان كرد: درهربازديد از مدرسه ، خيلي از نواقص و كمبودها مورد بررسي قرار مي گيرد كه بايد بعد از آن گزارشي تهيه و به مدير آموزشگاه ارسال شود و ضمن ذكر نقاط قوت، به موارد ضعف و نواقص پرداخته شود و از مدير خواسته شود تا در مدت معيني اين نواقص را برطرف نمايد و كارهاي انجام شده را گزارش دهد.

معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش نیز در اين نشست با توجه به ایام ماه مبارک رمضان گفت: در اين ماه مبارك بايد یک بازنگري از خود داشته باشيم و كارهايي كه در طول سال انجام داده ايم را مورد بررسي قرار داده، به مزايا و معایب آن بيشتر توجه نماییم و در رفع معايب خود بكوشيم.

محمد قاسمي ادامه داد: براي يك كارمند بهترين كار در ماه مبارك رمضان توجه بيشتر به ارباب رجوع و رسيدگي به كار آنهاست.

همچنين در اين نشست كارشناس مسئول ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات ضمن اشاره بر ارزشمند بودن كار نظارت کارشناسان گفت: دراین دوره از بازدید مدارس شهرستان ، 40 مورد بازديد از مدارس غيردولتي و بيش از 100 بازديد از مدارس دولتي انجام شده كه هدف همه اين بازديدها برطرف شدن ضعف ها در عملكرد مديران و تشويق مديران برجسته است.

حميد تسليمي با تأكيد براين كه ما به دنبال حذف وتغيیر مديران نيستيم بلكه به دنبال اصلاح هستيم افزود: اين بازديدها در سال بعد بايد تخصصي تر و دقيق تر انجام شود و مسئوليت بازديد از مدارس، برعهده مسئولين کارشناسی ها خواهد بود و كارشناسي ارزيابي عملكرد با توجه به كمبود نيروی كه دارد كار پيگيري ونظارت بر اين بازديدها را بر عهده خواهد داشت و به طور هدفمند مدارسي را كه در بازديدهاي اوليه مشكلاتي دارند مورد بازبینی و بررسي ويژه قرار خواهد داد.

در پايان این نشست که در اتاق شورای آموزش و پرورش تشکیل یافته بود از 20 کارشناس گروه بازديد از مدارس این شهرستان تقدير و تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :