11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۹ ۰۷:۴۸:۵۶
کد مطلب:  zDyuvzMS
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش:
کنگره ملی پرسش مهر 16 در 29 تیرماه در سالن اجلاس برگزار می شود

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش گفت: کنگره ملی پرسش مهر 16 با حضور مسئولان کشوری 29 تیرماه سال جاری در سالن اجلاس سران برگزار می شود.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، صبح امروز حمیدرضا کفاش در نشست اعضای ستاد اجرایی پرسش مهر 16 که در ساختمان علاقمندان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد اظهاركرد : با توجه به ظرفیت های داخلی آموزش و پرورش 3 میلیون و 200 هزار نفر در پرسش مهر 16 شرکت کرده اند و آثار متعددی در این زمینه تولید شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش با بيان اين كه همایش های تخصصی دانشگاهی در سطح منطقه ای و ملی در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، تصريح كرد: همایش ها و کرسی های آزاداندیشی توسط سازمان دانش آموزی در زمینه پرسش مهر نیز برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش با تاكيد بر اين كه شانزدهمین کنگره ملی پرسش مهر 29 تیر با حضور مسئولان کشوری در سالن اجلاس سران برگزار می شود، افزود : 213 نفر از دانش آموزان، فرهنگیان، دانشجو معلمان، اولیا به عنوان برگزیدگان پرسش مهر شانزدهم توسط هیات داوران انتخاب شده اند كه نتایج آن بدون اعلام رتبه ها اعلام شده است.

وي با بيان اين كه مسئول برگزاری کنگره ملی پرسش مهر شانزدهم سازمان دانش آموزی است، ادامه داد: نمایشگاه آثار برگزیده پرسش مهر شانزدهم در محل برگزاری کنگره برگزار خواهد شود.

كفاش با اشاره به اين كه از حدود 260 اثر از 80 کشور و 130 مدرسه خارج از کشور را شامل می شود و سه نفر از مدارس خارج از کشور به عنوان برگزیده انتخاب شده اند، افزود: انتشار کتاب کنگره پرسش مهر 16 نیز با موسسه منادی تربیت است که شامل بخش های مقدمه، تاریخچه پرسش مهر، تحلیل پرسش مهرهای گذشته، تحلیل پرسش مهر16 و نمونه آثار برگزیده است که حدود 2 هزار جلد منتشر خواهد شد .

 

به اشتراک بگذارید :